Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci napriek hlavám nedokážu Francúzov odfláknuť, bývalý baran chválil náš tím aj ligu

KOŠICE - Slovenskí hokejisti sa dostali do situácie, v ktorej už v záujme postupu do štvrťfinále domácich majstrovstiev sveta musia zvíťaziť. Po troch prehrách za sebou majú iba 3 body za víťazstvo nad USA a v piatkovom zápase proti Francúzsku (16.15) si už štvrtý neúspech nemôžu dovoliť.
Na snímke zľava slovenský útočník Ladislav Nagy a francúzsky brankár Florian Hardy.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenských hokejistov mrzia všetky tri prehry, najviac však stredajšia s Nemeckom 2:3. O tesné víťazstvo aj bod za remízu v riadnom hracom čase prišli v závere a všetky body získali Nemci. "Nálada po takomto zápase, samozrejme, nie je najlepšia, ale verím, že sa to ešte môže obrátiť na dobré. Určite budeme bojovať, v reprezentácii sa zápas nedá 'odfláknuť' a každý by mal bojovať na maximum. Tu sa ukáže mentálna sila tímu, musíme sa pozviechať," povedal útočník Adam Liška.

Prečítajte si aj

Bartánus strieľal gól do siete Hala.VIDEO Poprad získal mladého brankára, má kryť chrbát Vošvrdovi

Hráči si po zápase s Nemeckom uvedomovali, že ďalšie zaváhania sú už neprípustné a znamenali by definitívnu stopku štvrťfinálovým nádejam. "Ťažko sa bude zápas s Nemeckom hádzať za hlavu. Vieme, že už musíme vyhrať všetko, čo nás čaká," uviedol kapitán Andrej Sekera.

Slovensko má s Francúzskom dlhodobo pozitívnu bilanciu, ale súčasť histórie vzájomných zápasov na MS je aj prehra 3:5 z roku 2014. Mužstvá odohrali 32 vzájomných zápasov, z ktorých Slováci vyhrali 23 a Francúzi 6. Predchádzajúca vzájomná konfrontácia je z MS 2018 v Dánsku, Slováci v nej uspeli 3:1. "Bude ťažké hrať proti slovenskému tímu v jeho domácom prostredí. Videl som zápas Slovenska proti USA a tá atmosféra bola úžasná. Určite je to obrovská pomoc pre ich hráčov. Slovensko má aj veľmi dobrý tím, mnohí hráči hrali v NHL či v KHL," zložil poklonu francúzsky obranca Olivier Dame-Malka, ktorý verí, že by jeho tím mohol zaskočiť domácich.

Prečítajte si aj

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov zľava Tomáš Jurčo, Martin Bakoš, Michal Čajkovský.Sekera sa gólovo presadil po roku, to je ale jedno: Jasne povedal, čo rozhodlo o prehre s Nemeckom

Francúzi majú na konte iba bod za prehru s Dánskom po predĺžení. S USA prehrali 1:7, Nemcom podľahli 1:4. "Mrzí nás prvý zápas proti Dánsku, v ktorom sme neboli horší, no šťastie sa v predĺžení priklonilo k súperovi. Proti USA ani proti Nemecku sme nemali veľké šance na úspech, boli to kvalitné tímy a je ťažké sa s nimi porovnávať," dodal obranca, ktorý má v pestrom hokejovom životopise uvedenú aj zastávku v Banskej Bystrici. V úvode sezóny 2017/2018 odohral za "baranov" 13 zápasov (0+3): "Bola to jedna z mojich najlepších skúseností. Prišiel som do ligy, ktorú som nepoznal a rýchlo som zistil, že má naozaj kvalitu. Okrem toho som spoznal výborných ľudí, krásne mesto. Rád na to spomínam."

Predpokladané zostavy:

Francúzsko: Hardy - Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil - Perret, Ritz, Valier - Bozon, Claireaux, Fleury - Y. Treille, Texier, Rech - Leclerc, Guttig, Bertrand

Slovensko: Rybár - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský - Pánik, Krištof, Tatar - Studenič, Sukeľ, Nagy - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter

Prečítajte si aj

V pondelok večer sa pokúsime obrať o body Kanadu.Kalkulujeme: Čo sa musí stať, aby Slovensko postúpilo do štvrťfinále?
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články