Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

To sa ani nedá pochopiť, rozčarovaný Buc nechápe, čo sa deje

KOŠICE - Slovenskí hokejový útočník Dávid Buc je napriek prehre 2:3 s Nemeckom na MS v Košiciach optimista. Po stredajšom zápase len ťažko hľadal slová, hlavou krútil najmä nad faktom, že Slováci boli lepším tímom, ale body bral ich súper.
V pondelok večer sa pokúsime obrať o body Kanadu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Postupové šance na štvrťfinále sa po štvrtom zápase Slovákov scvrkli, ale Buc ešte verí: "Verím, že ešte máme šancu a že postúpime." Zverenci Craiga Ramsayho sa však musia rýchlo otriasť a zvyšné tri zápasy musia zvládnuť. "Na tento duel s Nemeckom zabudneme rýchlo. Zvyšné tri musíme vyhrať a čakať," dodal Buc.

Prečítajte si aj

Belluš dostal stopku na štyri zápasy.Chceme vrátiť divákov na tribúny a Košice na výslnie, hovorí Martin Belluš

Slovensko malo Nemcov na lopate, v druhej tretine potrestalo ich nedisciplinovanosť, ale zverenci Toniho Söderholma v závere vyrovnali a 27 sekúnd pred koncom im strela Leona Draisaitla priniesla vytúžený triumf. Buc ľutoval, že za stavu 2:1 nepridali Slováci tretí gól: "Hovorili sme si, že by sme to chceli rozhodnúť, ale nepodarilo sa. Dostali sme naopak dva góly. Škoda."

Slovenský útočník sa najviac pozastavoval nad tým, že výkony Slovenska v uplynulých dueloch neboli odmenené bodmi. "Poviem pravdu, že ak ste tri zápasy lepší, musíte súperov zdolať. A my sme prehrali všetky. Nechápem, prečo máme až takúto smolu. Aj keď vynaložíte najviac síl, niekedy je to málo. Dnes to tak vyšlo."

Prečítajte si aj

Dano Slovensko prehra Nemecko.Ohlasy Slovákov po prehre s Nemeckom: Hrali sme dobre, vypľuli sme dušu, ale...

Tridsaťdvaročný center pochválil brankára Nemcov Niederbergera, ktorého v zápase dvakrát zachránila žrď. Jednu trafil práve Buc. "Nemcov sme jednoznačne prestrieľali, zavreli sme ich, ale ich brankár mal svoj šťastný deň."

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články