Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Veľké zmeny v Lugane: Odchádza tréner Ireland aj brankárska jednotka

LUGANO - Kanadský tréner Greg Ireland a jeho asistent Jussi Silander nebudú pokračovať pri kormidle švajčiarskeho klubu HC Lugano.
DiDomenico Merzlikins Spengler.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po vyradení klubu vo štvrťfinále play-off, o čo sa postaral EV Zug, viceprezident a športový riaditeľ klubu z provincie Ticino Vicky Mantegazza oznámil, že Ireland a Silander uplynutím zmlúv platných do 30. apríla 2019 končia vo svojej funkcii a nebude im predĺžená.

Prečítajte si aj

MetaDescription: Na snímke tréner Detvy Josef Turek počas prvého zápasu štvrťfinále play-off Tipsport ligy v hokeji HC'0Úspech Detvy môže prilákať zvučnejšie mená, verí Turek. Načrtol aj predstavu tímu v novej sezóne

Ireland prišiel do Lugana v januári 2016, kedy nahradil Douga Sheddena. Hneď v prvej sezóne 2016/17 postúpil do semifinále, v minulom ročníku doviedol mužstvo až do finále, kde ho porazil ZSC Lions.

Na odchode je aj lotyšský brankár Elvis Merzlikins, o ktorého už dlho stoja tímy NHL. V lete nevyšiel jeho transfer do Los Angeles Kings či Columbusu Blue Jackets, avšak na konci tohto mesiaca by mohol debutovať v AHL, kde by dochytal aktuálny ročník za Cleveland Monsters a v novej sezóne by zabojoval o šancu v Columbuse.

Prečítajte si aj

Patrik Luža Slovan.Slovan hazarduje s KHL: Čas sa mu kráti a ešte nepredložil dokumenty na nasledujúci ročník
Zdieľajte:
Zdroj informácií: swisshockeynews.ch

Diskusia

Podobné články