Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Úspech Detvy môže prilákať zvučnejšie mená, verí Turek. Načrtol aj predstavu tímu v novej sezóne

DETVA – Štvrťfinále je pre Detvu veľký úspech. Tím navyše potrápil majstra z Banskej Bystrice. Tréner Josef Turek si to veľmi dobre uvedomuje a už pomýšľa aj na budúcnosť hlavne pri skladaní kádra na nový ročník 2019/2020.
MetaDescription: Na snímke tréner Detvy Josef Turek počas prvého zápasu štvrťfinále play-off Tipsport ligy v hokeji HC'0
Zdroj: Dušan Hein
Zdieľajte:

Podpoliansky klub nemal v našej lige ideálne meno, hráči do neho chodili veľmi ťažko. Hlavne preto, že v premiérovom ročníku skončil na poslednom mieste a zachraňoval sa v baráži: „Musíme rýchlo zistiť, s ktorými hráčmi budeme môcť počítať a s ktorými nie. Myslím si ale, že už aj Detva má po tomto úspechu lepšie meno, pretože my sme mali problémy s tým, že k nám hráči nechceli chodiť, pretože sa báli, že budeme poslední, že to bude hanba a bol problém dostať k nám lepšieho hráča. Skôr volili iné tímy. Toto by však mohol pomôcť k tomu, aby sa na nás pozeralo lepšie,“ verí tréner Turek.

Prečítajte si aj

MetaDescription: Na snímke brankár Detvy Roman Petrík počas prvého zápasu štvrťfinále play-off Tipsport ligy v hokeji HCPetrík si počkal na šancu: Potom sme ho tam napálili a vyšlo to, hovorí Turek

Všeobecne sa dá očakávať, že medzi ostatnými tímami našej Tipsport ligy a možno aj v zahraničí, bude záujem o niekoľko hráčov, hlavne reprezentantov: „Uvidíme, aké šance na MS budú mať Martin Chovan a Radovan Puliš, ktorí mali vynikajúce sezóny,“ pokračuje Josef Turek v rozprávaní pre náš portál: „Taktiež sa uvidí, ako to bude s ďalšími, ako napríklad s Jozefom Sládkom. Najlepší strelec bol Michal Murček, tiež ďalší hráči mali skvelé sezóny, najlepšie v kariérach, ako Jakub Žilka, Ladislav Ščurko, Maroš Surový, Peter Valent... Ja však vždy beriem ten tímový výkon, kde musí byť tím zložený zo silových hráčov, strelcov a tak ďalej,“ prezrádza český lodivod.

V neposlednom rade bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvinie situácia okolo Romana Petríka, ktorý zažiaril hlavne v predkole proti Novým Zámkom a potom v play-off s Banskou Bystricou: „Myslím si, že ponuky nebudú len na neho. My máme v tíme hráčov, ktorí určite niekoho do budúcnosti upútali a môže sa stať, že nám kluby oslovia hlavne tých, ktorým končia zmluvy. Táto téma je hlavne na majiteľa Róberta Ľuptáka, ale my všetko konzultujeme spolu. Ak by sa stalo, že by nám niekto niekoho chcel zobrať, tak by to bola pre Detvu česť, že chce niekto hráča od nás. Potom by to bola zase otázka riešenia s majiteľom klubu,“ vysvetľuje Turek pre hokejovysvet.sk.

Prečítajte si aj

Košice sú blízko vypadnutia vo štvrťfinále.Poprad nedobyl šiestykrát Steel arénu, Brejčák chce v stredu koniec

Otvorená je aj jeho budúcnosť. Nevylúčil ani jednu z možností, teda, že buď zostane alebo odíde, ale o všetkom sa ešte len bude rozhodovať: „Budem sedieť s pánom Ľuptákom, všetko si spolu zhodnotíme a potom sa vyjadríme ako to bude so mnou a aj s hráčmi,“ hovorí. Sám však má jasnú predstavu o tom, ako by mohol vyzerať tím na budúcu sezónu. Zostáva ju už iba zrealizovať: „Chceli by sme nájsť ešte jedného či dvoch strelcov, ktorí by nám sedeli do systému a aby premieňali šance, keďže tie si vytvárame. Potrebujeme ale, aby nám padali aj góly,“ uvedomuje si Turek, ktorý načrtol i ďalšie plány klubu, krátko po skončení ročníka.

„Tento týždeň bude voľný a od toho ďalšieho pondelka sa ešte znova zídeme a budeme tak zľahka trénovať. Skôr iba preto, aby sme sa udržovali v kondícii. Potom by sme chceli osloviť aj hráčov na ďalšiu sezónu. Už teraz sa k nám cez rôznych agentov dostávajú ponuky na ďalších hokejistov. My by sme však gro chceli zachovať. Ide hlavne o mladých hráčov, ktorí pravidelne nastupujú až posledné povedzme dve sezóny. Vždy je však dobré niekoho prehodiť, alebo niečo zmeniť,“ dodal v exkluzívnom rozhovore pre hokejovysvet.sk tréner HC 07 Detva Josef Turek.

Prečítajte si aj

Haščák strelil rodákom gól na 2:2, no Košice aj tak prehrali.Po klinickej smrti sú Košičania na koni, Šedivý: Fantastický darček
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články