Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Fantázia: Slovensko je vo finále, o titul bude hrať proti Rusku!

KRASNOJARSK - Slovensko postúpilo do finále svetovej zimnej Univerziády 2019, ktorá sa koná v ruskom meste Krasnojarsk.
Slovensko logo dres.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Rozhodla o tom semifinálová výhra nad Kazachstanom. Finále sa uskutoční už zajtra (12.3.) o 9:00 nášho času. V boji o titul nás čakajú domáci hráči Ruska, ktorí si v semifinále poradili s Kanadou 5:1.

Prečítajte si aj

Americký hráč Patrick Kane (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Quinnom Hughesom úvodný gól.VIDEO Vancouver získal aj po uzávierke prestupov veľkú posilu do obrany

Slovensko vedie v pozícii hlavného trénera Ivan Feneš, ktorý môže byť na svojich zverencov už teraz právom hrdý, pretože tí na celom turnaji prehrali iba raz, keď na úvod nestačili práve na Rusov, no až po predĺžení. V skupine potom porazili Česko, USA, Maďarsko a Japonsko. Postúpili priamo do semifinále.

V histórii zimnej Univerziády Slovensko vyhralo len raz zlatú medailu. Bolo to v roku 2001. V rokoch 1999 a 2001 Slováci prehrali finále a brali striebro, dvakrát boli naši reprezentanti aj bronzoví (1993 a 2009). Ženský tím sa tešil z bronzu v roku 2011. Zimná Univerziáda sa koná každé dva roky. Tento rok naše ženy neštartovali.

Prečítajte si aj

Slovenský brankár Marek Čiliak bol oporou klubu.Čiliak podpísal s Kometou nový dvojročný kontrakt: V Brne som doma

Kazachstan - Slovensko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 5. Zlocha (Smolka, Bačík), 31. Vybiral (Zlocha), 36. Šmída (Bačík, Klema), 60. Rzavský (Marcinek)

Ivan Feneš, hlavný tréner univerziádneho tímu SR: "Náš dnešný výkon bol vo veľkej miere podporený výborným výkonom brankára a aj celej defenzívy, ktorá pracovala na jednotku. Napriek šiestim vylúčeniam sa nám podarilo vyhrať na nulu, a to aj napriek tomu, že Kazachstan mal v doterajšom priebehu turnaja zhruba 40-percentnú úspešnosť využitia presilových hier. Naopak, nám samotným dnes presilovky šli výborne a práve v nich prvými dvomi gólmi sme položili základ víťazstva. Dovolím si povedať, že vypredané hľadisko v Krasnojarsku videlo v našom zápase hokej svetovej kvality a sme radi, že sme k tomu prispeli naším výkonom aj my. Z postupu do finále sa nesmierne tešíme, zajtra spravíme všetko preto, aby sme našu prácu dokonali až do konca. Bude to však mimoriadne náročné proti silnému tímu Ruska. Hráme navyše už o necelých 17 hodín, takže času na oddych je skutočne minimum. Preto musíme veľmi dobre zregenerovať, aj keď síl už veľa nazvyš neostáva. Predsa len nás čaká siedmy zápas za jedenásť dní. Pre víťazstvo vo finále však spravíme všetko."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články