Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Vay sa nechce zamýšľať nad šiestou priečkou, DVTK vďačí za úspech dobrým vzťahom

MIŠKOLC - Keď maďarské kluby vstupovali do Tipsport ligy, verejnosť im veľké šance nedávala. MAC Budapešť aj DVTK Jegesmedvék Miškolc však ukázali, že vedia potrápiť i najsilnejšie slovenské tímy.
Adam VAy DVTK Miškolc.
Zdroj: dvtk.eu
Zdieľajte:

Predovšetkým "ľadové medvede" pod vedením kanadského stratéga Glena Hanlona majú šancu byť "čiernym koňom" play-off. Miškolc je aktuálne siedmy, na šieste Nové Zámky stráca sedem bodov, ale určite pokúsi sa priečku zaručujúcu priamy postup do vyraďovacej časti ešte ponaháňať: "Je ťažké rozmýšľať nad tým, či môžeme alebo nemôžeme skončiť na šiestom mieste," hovorí pre hokejovysvet.sk brankár Ádám Vay.

Prečítajte si aj

Chris Bodo MAC Budapesť.V play-off môžeme poraziť každého, náš tím má šancu na úspech, hovorí líder MAC Budapešť

"Snažíme sa užívať si moment a každý deň tvrdo pracovať. Sme na siedmom mieste. Máme dobrých trénerov, výborný tím a skvele nastavenú filozofiu," pokračuje v rozprávaní maďarská opora nováčika súťaže.

Hra Miškolca je založená hlavne na precíznej defenzíve, kedy sa do bránenia aktívne zapája všetkých päť hráčov: "Náš úspech spočíva v tom, že držíme pokope. Sme šťastní, že máme v kabíne také dobré vzťahy. Všetci sa tešíme na ďalšie stretnutia. Myslíme len pozitívne," tvrdí Vay, ktorý neočakáva, že v závere základnej časti by sa malo niečo meniť: "Každý jeden zápas je ťažký a nezáleží na tom, v ktorej fáze sezóny sa hrá. Robíme preto všetko, čo sa len dá."

Prečítajte si aj

MetaKeywords: Winter Classic BB Banska Bystrica Zvolen Hokej Tipsport liga RvS.Media.Štyri najdôležitejšie otázky pred záverečnou častou základnej časti

Veľmi dôležitou súčasťou úspechu je aj kanadský lodivod Glen Hanlon: "Je to skvelý kouč po hokejovej stránke a výborný človek po ľudskej stránke. Určite je to najlepší tréner, akého som kedy mal," chváli si Ádám Vay spoluprácu s bývalým koučom slovenskej reprezentácie či Washingtonu Capitals.

Samotný 24-ročný gólman má ohromné štatistiky. Priemerne inkasuje iba 1,75 gólu na stretnutie a jeho úspešnosť zákrokov je na úrovni 95,1%, k čomu sa približuje len Matej Kristín z Nových Zámkov: "Samozrejme, že som šťastný, že si mi tak darí, ale ja proste len robím svoju robotu, čo je chytanie pukov," skromne uzatvára rodák z Budapešti.

Prečítajte si aj

MIner Miner Miner.Miner chváli taktickú vyspelosť ligy, s Popradom má vysoké ambície
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články