Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Trenčíne sa bude prepisovať história: Dukla vyzve univerzitných Gladiátorov!

TRENČÍN - Trenčiansky univerzitný hokejový tím Gladiators Trenčín sa rozhodol v rámci dlhoročnej spolupráce s HK Dukla Trenčín usporiadať zápas, v ktorom sa proti sebe postavia spomínaní Gladiátori a A-tím Dukly.
Dukla Gladiators Trenčín.
Zdroj: Gladiators Trenčín
Zdieľajte:

Toto hokejové stretnutie bude mať navyše benefičný charakter, nakoľko celý výťažok z dobrovoľného vstupného bude venovaný Domovu sociálnych služieb Demy v Trenčíne.

Prečítajte si aj

Deadline dayy prestupy.Naživo: Sledujte s nami posledné hodiny prestupového obdobia v Tipsport lige

Pôjde o historicky prvý zápas, v rámci ktorého proti sebe nastúpi tím z Tipsport ligy a univerzitné mužstvo z EUHL (Európska univerzitná hokejová liga). „Samotný nápad má základ na spolupráci, ktorá funguje medzi Gladiátormi a Duklou už niekoľko rokov. Nakoľko sa odohrá v čase, kedy hráči Dukly budú mať reprezentačnú prestávku a Gladiátori pred sebou posledné zápasy základnej časti, toto stretnutie oba celky môže udržať v zápasovej kondícii. Každý zápas je lepší ako tréning,“ vyslovil Roman Moravec, športový riaditeľ Gladiators Trenčín.

„Rozhodne pôjde o skvelú formu propagácie univerzitného hokeja – nielen Gladiátorov, ale ligy EUHL ako takej. Myslím, že tento zápas nám môže byť zrkadlom, vďaka ktorému zistíme na akej úrovni sa momentálne náš tím nachádza. Je mi jasné, že budeme ťahať za kratší koniec, ale svoju kožu nedáme lacno,“ pokračoval Moravec. V kádri univerzitného tímu navyše figurujú hráči, ktorí ešte prednedávnom pôsobili aj v najvyššej slovenskej lige či v prvej lige, ako napríklad Miroslav Habšuda, Peter Kopecký, Jozef Huňa, Matúš Trenčan či Dominik Hegyi, a hlavným trénerom je Braňo Jánoš.

Prečítajte si aj

Rewrzgew ruew rziew re.Oficiálne stanovisko HK Nitra ku Krisovi Versteegovi

Samotný zápas bude mať benefičný charakter – celý výťažok z dobrovoľného vstupného bude venovaný deťom z Domova sociálnych služieb Demy v Trenčíne. Organizátori dokonca plánujú pripraviť i tombolu o hokejové suveníry, pričom aj tento výťažok bude venovaný deťom. „Ak má človek možnosť pomôcť, nie je nad čím premýšľať. Pevne verím, že príde čo najviac ľudí a spoločne sa zabavíme a pomôžeme dobrej veci,“ dodal na záver Moravec.

Zápas medzi HK Dukla Trenčín a Gladiators Trenčín sa uskutoční 10.februára 2019 o 17.00 hod. na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Gladiators Trenčín

Diskusia

Podobné články