Majster podľahol Novým Zámkom, Miškolc porazil Trenčín v nájazdoch

BRATISLAVA - HC ´05 iClinic Banská Bystrica druhýkrát po sebe prehral, tentoraz nestačil na Nové Zámky.
Zdroj: 30548

MHC Nové Zámky - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Urban (Novák, Bajtek), 45. Urban (Šimun), 49. Zbořil (Jurík, Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. Bartánus (Faille, Higgs)

Nové Zámky: Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Šimun, Urban, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Rogoň

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Majerník – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Sýkora – Gabor, Koper, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Slovan doma nestrelil ani gól, prehral siedmykrát v rade

Duel šiesteho tímu s lídrom sa začal vo svižnom tempe. Po miernom tlaku hostí v úvodných sekundách spálil prvú veľkú šancu domáci Urban, ktorý nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky. Už od úvodných minút sa hra prelievala zo strany na stranu a ani jeden z gólmanov sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Ako prví udreli Novozámčania. Novák vyslal tvrdý príklep od modrej čiary, ktorý bystrický brankár len vyrazil nad seba a pohotový Urban dorazil puk do siete. Hostia sa dočkali vyrovnania, keď Ďatelinkov nastrelený puk doputoval po odraze od Koperovej korčule až do siete.

Útočný hokej z oboch strán pokračoval aj v druhom dejstve. Domáci sa opäť mohli dostať do vedenia. Urban obkorčuľoval Williamsovu bránku, ponúkol prihrávku Bajtekovi, ten však z prvej neskóroval. Na druhej strane sa v dobrej pozícii ocitol Bartánus, ale Kristín bol na mieste. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli opäť Bystričania, no v presilovke stroskotal na Kristínovi Selleck. Novozámocký brankár neskôr efektne "vymazal" aj Asselinov nájazd z pravej strany.

VIDEO Kanadský útočník s bohatými skúsenosťami z NHL by mohol pokračovať v Európe

V úvode tretej tretiny mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky o dvoch hráčov. V priebehu 12 sekúnd putovali na trestnú lavicu až štyria hráči Banskej Bystrice. Ponúknutú príležitosť využili domáci po vyše dvoch minútach vďaka spolupráci Šimuna s Urbanom. Novozámčania tak pokračovali v početnej výhode o jedného hráča, tú však už nezužitkovali. Už o niekoľko okamihov rozjasal tribúny kapitán Zbořil, ktorý z nájazdu zvýšil bekhendovým blafákom na 3:1. Hostia stavili v závere duelu na hru bez brankára, čo 40 sekúnd pred koncom využil Bartánus a znížil na rozdiel jediného gólu. Vo zvyšných sekundách už gól nepadol a tak ostali tri body v Nových Zámkoch.

DVTK Jegesmedvék Miškolc - Dukla Trenčín 5:4 (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)

Góly: 11. Kulmala (Galanisz, Pance), 19. Magosi (Milam), 33. Magosi (Galanisz), 60. Magosi (Milam), rozh. nájazd: Galanisz – 11. Ölvecký (Sojčík), 36. Hecl (Sádecký), 36. Dlouhý, 36. Rýgl (Radivojevič)

DVTK: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam, Slovák – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

Dukla: Šimko – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Gula, Bohunický, Bokroš, Pardavý – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Dlouhý, Varga – Obukhov, Švec, Hudec