Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Všetko o MS 2019 v hokeji

Zvolenčania sa naučili vážiť si každé víťazstvo, doťahovať ešte budú veľa zápasov

ZVOLEN - Výbornú otočku predviedol v domácom stretnutí HKM Zvolen. Jeho hráči proti Dukle Trenčín prehrávali po zásahoch Krejčího a Sojčíka už 0:2, nakoniec brali všetky tri body.
Podkonický Poyhonen zvolen.
Zdroj: HKM Zvolen
Zdieľajte:

Rozhodol o tom hlavne výborný vstup do prostrednej časti hry. Už po 39 sekundách sa presadil Samuel Petráš: "Dostal som šancu, padlo mi to tam, ale som hlavne rád za víťazstvo. Doma sme silní. Aj vstup do prvej tretiny sme mali dobrý, ale nedali sme góly, oni z dorážiek a tečov áno. Vedeli sme však, že ak pôjdeme za tým ďalej, tak nám to padne a to sa potvrdilo," hovorí zvolenský útočník. Už o päť minút na to vyrovnal Fín Pöyhönen a v tretej tretine rozhodol Lukáš Handlovský.

Prečítajte si aj

Ben Marshall Banská Bystrrica.Marshall o rekorde netušil, na Maioneho si trúfa, Detve sa zranil dôležitý obranca

"Som rád, že to tam padlo. Videl som, že tam Trenčania boli dlhšie na ľade, takže som snažil obkorčuľovať ich a išiel som za dorážkou. Ani som nevedel, že to skončilo dnu, až keď ľudia šaleli, tak som si to uvedomil," opisoval moment skúsený útočník: "Bol to náročný zápas, vedeli sme, že príde korčuliarsky dobrý tím, ale museli sme sa hecnúť, pretože v zostave chýbal Peter Zuzin, čo je cítiť. Potrebovali sme ho nahradiť aspoň desiatimi percentami a to sa nám aj podarilo," pokračoval Handlovský.

Práve zranenia sú často skloňovanou témou v kabíne HKM. Rovnako tak i nedávna hrozná séria zápasov bez výhry: "Je dobré, že sme sa ponaučili z tej katastrofálnej série. Takéto zápasy ešte budú, určite ešte budeme doťahovať," tvrdí Handlovský: "Po tej dlhej sérii sme sa naučili vážiť si každé víťazstvo bez ohľadu na to, aké je. Samozrejme, že takéto sú krajšie, no ideme od zápasu k zápasu," doplnil Samuel Petráš.

Prečítajte si aj

Tréner Macko už pripravuje Trnavu na záchranu v St.Nicolaus lige.Fanúšik nováčika zabrnkal na psychiku Trnavy, mužstvo nepôjde spievať hymnu do Fekišoviec

"V prvej tretine bol náš pohyb taký, aký sme si predstavovali. Strelili sme aj góly, no druhá tretina sa začala pravým opakom. Súper mal takú kvalitu, že nám strelil dva góly, hra sa vyrovnala a v tretej tretine rozhodla naša chyba, keď sme neustrážili dorážajúceho hráča. Na to, aby sme boli úspešní, sme mali streliť viac gólov," zhodnotil zápas tréner Dukly Oremus.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články