VIDEO Na Spengler Cupe sa prepisovala história, úžasný Godla hrdinom finále

DAVOS - Finále 92. ročníka Spengler Cupu prinieslo výborný hokej, znova však bol hviezdou večera brankára KalPy Kuopio, tentoraz Denis Godla.
Zdroj: 30546

Slovenský brankár vychytal výhru svojho celku v úvodnom stretnutí nad Třincom 3:1 po skvelom výkone. Na ďalšie dva zápasy dostal prednosť Daniel Manzato, dokopy inkasoval raz, ale vo finále znova chytal Godla.

Hráči Třinca si Spengler Cup užili aj s rodinami, Marcinko ľutuje hlavne zápase s Davosom

Od začiatku sa rodili šance na oboch stranách, hralo sa poriadne ofenzívne, avšak góly nepadli poriadne dlho. Slovenský gólman sa zaskvel úžasnými zákrokmi, po druhej tretine mal až 26 zákrokov.

Skvelé zákroky Denisa Godlu:

Buď zaplatím do kasy, alebo pozvem spoluhráčov na punč, smeje sa Faille

Nakoniec ho v tretej tretine prekonal Daniel Winnik, ktorý dorazil strelu Toreyho Mitchella a favorit viedol 1:0. Tento stav trval do 52. minúty, kedy Fucale vyrazil puk pred seba a voľný Luostarinen ho dorazil do siete, čím vyrovnal na 1:1. Zápas sa dostal do predĺženia, kde mal najväčšiu šancu Dalpe, trafil žrď. Nasledovali preto nájazdy, v ktorých sa stal hrdinom Rissanen. Ten sa presadil vo ôsmej sérii za stavu 2:2, následne Godla vychytal Ebbetta.

Kanada tak nevyhrala štvrtýkrát po sebe a svoj rekord z rokov 1995 až 1998 nevyrovnala. Naopak, KalPa Kuopio sa stal prvým fínskym tímom, ktorý Spengler Cup v histórii vyhral. Denis Godla zas prvým slovenským brankárom.

Najlepšími hráčmi finále sa stali brankári, Zach Fucale a Denis Godla, ktorý vrátane nájazdov predviedol až 39 zákrokov.

Kanada - KalPa Kuopio 1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 46. Winnik (T. Mitchell, Cracknell) - 52. Luostarinen (Lappalainen, Nuutinen), roz. nájazd: Rissanen

Kanada: Fucale – Quincey, Fabbro, Wiercioch, Bieksa, Després, Noreau, Curran – DiDomenico, Ebbett, D'Agostini – Micflikier, Emmerton, Boychuk – Lapierre, D. Moore, Dalpe – Winnik, T. Mitchell, Cracknell – Knelsen

KalPa Kuopio: Godla – Wilson, Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – Texier, Rissanen, Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Nuutinen – Könönen, Sebok, Jokinen – Knuutinen, Vainiola, Piipponen