Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košických hokejistov trápia nepremenené strely

Hokejisti HC Košice naďalej čakajú na prvé víťazstvo v Lige majstrov (CHL).
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Fínskemu majstrovi Kärpät Oulu v sobotu v domácej aréne statočne vzdorovali, no napokon len zopakovali nedávny výsledok z Kolína (1:2). Tréner "oceliarov" Anton Tomko a aj samotní hráči vidia príčinu prehier v slabej efektivite streľby.

Podobne ako vo štvrtkovom zápase v Kolíne, aj o dva dni neskôr proti Oulu podľahli Košičania svojmu súperovi 1:2. Slovenský majster sa proti európskym tímom nedokázal strelecky presadiť podľa predstáv a práve slabšiu efektivitu považuje za príčinu prehier aj tréner Anton Tomko. "Chýba nám málo, aby sa už šťastie priklonilo aj na našu stranu. Trénujeme tvrdo a pracujeme na koncovke, no trápime sa v nej. V tom je príčina prehier," uviedol Tomko po zápase s Kärpät Oulu. Fínsky tím mal v úvodnej tretine výraznú prevahu, ktorú získal najmä dobrým korčuľovaním. Veľké košické klzisko nerobilo Fínom problémy, skôr naopak. "Fíni korčuľovali omnoho lepšie ako hráči Kolína. Dávali si výborné prihrávky, rýchlo kombinovali. Asi v desiatej minúte som si všimol, že prehrávame 0:9 na strely. Dokázali sme sa však pozbierať a od druhej tretiny sme už hrali dobrý hokej," povedal útočník Richard Jenčík.

Premiéru v košickom drese absolvoval útočník Adam Lapšanský, ktorý sa predstavil v útoku s Bartánusom a Zagrapanom. "Spočiatku to bolo zvláštne, predsa len to bol môj prvý zápas v novom prostredí. Postupne som sa však do toho dostal. Škoda len, že sme nezvíťazili, no myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť," uviedol Lapšanský pre TASR.

Aj on bol jedným z hráčov, ktorí sa za nepriaznivého stavu dostali do dobrej streleckej pozície. Tá Lapšanského prišla v druhej tretine, keď sa bývalý hráč Popradu ocitol sám pred odkrytou bránkou. "Bol som v dobrej pozícii, no v rozhodujúcom momente som smeroval od puku. Ak by som bol bližšie, určite by to tam padlo," dodal Lapšanský.

Košičania sú po dvoch odohratých zápasoch na chvoste A-skupiny CHL. Vo svojom treťom zápase v Lige majstrov sa predstavia vo štvrtok 4. septembra na ľade českého Liberca. O dva dni neskôr sa mužstvá stretnú na košickom ľade.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články