Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košičania cestujú do Kolína s cieľom bodovať

Hokejistov HC Košice čaká vo štvrtok prvý zápas v Lige majstrov, keď sa predstavia na ľade Kolína. Hráči slovenského majstra si pozreli hru nemeckého tímu a v Lanxess aréne očakávajú fyzicky náročný zápas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zverenci Antona Tomka sa minulý týždeň predstavili na turnaji v Česku, no po návrate domov už upriamili svoju pozornosť k Lige majstrov (CHL). Proti "žralokom," ktorí v uplynulých dvoch ročníkoch prehrali vo finále nemeckej DEL-ky, ich nečaká ľahký zápas. "Podarilo sa nám získať videozáznamy z hry Kolína v minulej sezóne. Tréner je tam ten istý a myslíme si, že ich herný štýl by mal byť rovnaký. Majú niekoľko Kanaďanov a podľa toho, čo som doteraz videl, predvádzajú typický kanadský štýl. Rozohrávka na jedného hráča, nastrelenie puku do tretiny, tvrdá hra pred bránkou súpera i pred vlastnou. Na to sa musíme pripraviť," uviedol pre TASR tréner Tomko.

Náročný zápas očakáva aj košický útočník Richard Jenčík. "Vieme, že majú niekoľko Kanaďanov či Švédov. V kabíne sme si pozreli ich zápas z vlaňajšieho play off. Videli sme ako hrajú a uvidíme, akú taktiku nám naordinujú naši tréneri," poznamenal Jenčík.

Košičania majú v závere týždňa nahustený program. Po štvrtkovom zápase v Kolíne ich už v sobotu čaká na domácom ľade ďalší zápas Ligy majstrov, tentoraz proti fínskemu tímu Kärpät Oulu. "Hneď po zápase v Kolíne cestujeme domov. Musíme potom dobre zregenerovať a už v sobotu hráme s Fínmi. Určite to bude náročné, ale vedeli sme do čoho ideme. Zároveň sa na to aj tešíme, pretože pre každého hráča je to radosť hrať takéto zápasy. Verím, že v nich niečo ukážeme a získame nejaké body," povedal Jenčík.

V zisk bodov z prvých dvoch zápasov CHL verí aj tréner Tomko. "Ideme do Kolína s tým, že sa pobijeme o dobrý výsledok. Chceme dobre reprezentovať mesto Košice a keďže sme jediný slovenský účastník Ligy majstrov, tak aj Slovensko," dodal kormidelník HC Košice.

Program HC Košice v Lige majstrov (CHL):

21. augusta: Kölner Haie - HC Košice

23. augusta: HC Košice - Kärpät Oulu

4. septembra: Bílí Tygři Liberec - HC Košice

6. septembra: HC Košice - Bílí Tygři Liberec

24. septembra: Kärpät Oulu - HC Košice

8. októbra: HC Košice - Kölner Haie

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články