Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fehérváry prepísal históriu: Pred zápasom som bol trochu nervózny, ale spoluhráči mi pomohli!

ŠTOKHOLM - Mladý slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry sa zapísal do histórie druhej najvyššej švédskej súťaže Allsvenskan.
Martin Fehérváry sa stal najmladším kapitánom v dejinách ligy.
Martin Fehérváry sa stal najmladším kapitánom v dejinách ligy. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zadák IK Oskarshamn nastúpil v utorkovom domácom zápase proti Sodertälje (5:4 sn) s "céčkom" na drese a vo veku 18 rokov sa stal najmladším kapitánom v dejinách ligy.

Fehérváry sa ujal funkcie po tom, čo ochorel riadny kapitán mužstva Jonas Engström. "Bol som pred zápasom trochu nervózny, ale moji spoluhráči mi pomohli. A napokon sme aj vyhrali, i keď to bolo tesné," povedal Fehérváry pre denník Expressen.

Prečítajte si aj

Obranca Fjodor Tjutin.VIDEO TOP 5 obrancov, ktorí majú štatút voľných hráčov

Tréner tímu Björn Hellkvist priznal, že ani na chvíľu neváhal odovzdať úlohu lídra slovenskému mladíkovi. "Martin je veľmi zodpovedný hráč a vedie mužstvo príkladom. Vždy 'maká' na 110 percent. Na svoj vek je veľmi vyspelý a vyzretý, ako človek, tak aj ako hokejista," uviedol Hellkvist na adresu Fehérváryho, ktorý patrí medzi najvyťažovanejších hráčov ligy. S priemerným odohratým časom 21 minút a 25 sekúnd je deviaty najlepší v tejto štatistike. V 22 zápasoch sezóny nazbieral štyri plusky a štyri kanadské body za asistencie.

Prečítajte si aj

Marko Daňo (vpravo) z Winnipegu Jets a Colton Parayko zo St. Louis Blues počas zápasu NHL 3. decembra 2016.Daňo je zdravý, prečo však v noci nehral?

Fehérváry už reprezentoval svoju krajinu na MS hráčov do 18 i 20 rokov, v sezónach 2015/2016 a 2016/2017 na spolu 13 zápasov okúsil aj najvyššiu švédsku súťaž. Je rekordér SHL, v súťaži debutoval ako najmladší legionár. Budúci rok by mal prejsť draftom NHL. Fehérváry priznal, že po utorkovom zápase ho kontaktovali ľudia zo zámorskej profiligy. "Stretol som sa s dvoma agentmi, ale teraz vám nemôžem o tom viac povedať," prezradil. "Či som pripravený na NHL? Teraz je o tom ťažké hovoriť. Sústreďujem sa na pôsobenie v Oskarshamne. Okrem toho som pravdepodobne ešte príliš mladý," dodal Fehérváry.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články