Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Burmistrov by sa chcel vrátiť do NHL

Ruský hokejista Alexander Burmistrov by sa chcel v budúcnosti vrátiť do NHL.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Talentovaný center má ešte rok platný kontrakt s klubom KHL AK Bars Kazaň, po blížiacej sa sezóne však plánuje návrat do zámorskej profiligy.

Dvadsaťdvaročného Burmistrova draftovala v roku 2010 z 8. miesta Atlanta, klub sa však následne presťahoval do Winnipegu. Po sezóne 2011/2012, v ktorej nazbieral ruský reprezentant v 44 zápasoch 10 bodov (4+6), sa stal obmedzeným voľným hráčom a zvolil návrat do KHL. V drese Kazane sa mu darilo podstatne lepšie, keď 60 stretnutiach v ročníku strelil 10 gólov a pripísal si aj 29 asistencií. V súčasnosti patrí podľa vedenia nadnárodnej súťaže k štvorici hráčov, ktorí majú pre ligu mimoriadnu marketingovú hodnotu. "S Kazaňou mám ešte rok platný kontrakt. Uvidím, ako sa vyvinie situácia budúce leto. V žiadnom prípade si však nepripúšťam možnosť, že by NHL bola pre mňa uzavretá kapitola. Určite sa tam vrátim," uviedol Burmistrov v rozhovore pre ruský web ProSport.

V zámorí má na neho práva stále Winnipeg, ktorý sa ho snaží vymeniť. "To nemôžem ovplyvniť. Chcel by som sa dostať do klubu, v ktorom by som pravidelne hrával. Nemám však žiadne preferencie či želania," dodal Burmistrov, ktorý si v máji v drese "zbornej" odkrútil premiéru na svetovom šampionáte a získal s ňou zlatú medailu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články