window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Lemieux s Burklem chcú predať Penguins za rekordnú sumu

Majitelia Pittsburghu Penguins Mario Lemieux a Ron Burkle plánujú predať klub zámorskej hokejovej NHL.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ako zistila televízna stanica TSN, od záujemcov požadujú čiastku 750 miliónov amerických dolárov.

Ak by sa bývalému legendárnemu hokejistovi Lemieuxovi a ďalšiemu spolumajiteľovi Burklemu podarilo predať Penguins za danú sumu, znamenalo by to rekord pri predaji klubu NHL sídliaceho v USA. V minulom roku magazín Forbes ocenil organizáciu sumou 565 miliónov USD. "Vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu a silu tamojšieho trhu to vyzerá byť premrštená suma. Pittsburgh určite nie je jedným z najväčších miest v Spojených štátoch," poznamenal montrealský ekonóm Drew Dorweiler, ktorý v minulosti oceňoval kluby pre majiteľov Toronta Maple Leafs, Vancouveru Canucks či dokonca futbalového Manchestru United.

Lemieux, Burkle a skupina minoritných spolumajiteľov odkúpili v roku 1999 vtedy krachujúci klub za 107 miliónov dolárov. "Tučniaci", ktorých ofenzívnymi lídrami sú Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, majú najvyššiu priemernú sledovanosť svojich zápasov v televízii spomedzi amerických klubov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články