window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Las Vegas a Quebec City smerujú do profiligy

Zámorská NHL by sa v nasledujúcich rokoch mohla rozšíriť o Las Vegas a Quebec.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Práve tieto mestá počas týždňa ukončili tretiu fázu rokovaní o vstupe do slávnej hokejovej súťaže.

V Las Vegas sa momentálne dokončuje nový hokejový štadión, slávnostné otvorenie Videotron Centre v Quebecu by sa malo uskutočniť v septembri. Práve existencia novej a luxusnej haly je jednou z hlavných požiadaviek vedenia NHL. V tej v súčasnosti pôsobí tridsiatka klubov, z nich šestnásť hrá vo Východnej konferencii. Z tohto pohľadu má väčšiu šancu ako prvý uspieť Las Vegas, ktorý by prirodzene zapadol do Západnej konferencie. Za jeho projektom stojí Bill Foley, šéf poistnej spoločnosti Fidelity National.

V Quebecu neutíchol záujem o hokej ani po roku 1995, keď sa vtedajší Nordiques presťahovali z kanadského mesta do Colorada. Fanúšikovia v Quebecu už niekoľko rokov snívajú o návrate NHL a momentálne sú k nemu veľmi blízko. Za mesto podala prihlášku spoločnosť Quebecor, ktorá vlastní televízne práva NHL pre francúzsky hovoriaci trh v celej provincii.

Záujemcovia počas týždňa poskytli lige detaily ohľadne arén a financovania klubu. Podľa slov komisára NHL Garyho Bettmana musí nový klub zaplatiť do ligovej pokladnice expanzný poplatok 500 miliónov dolárov. Súťaž sa naposledy rozširovala v roku 2000, keď na profiligovú mapu pribudli Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články