Chicago zdolalo Los Angeles, rozhodne siedmy zápas

Hokejisti Chicaga zvíťazili v šiestom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL nad Los Angeles tesne 4:3 a stav série vyrovnali na 3:3. O súperovi New Yorku Rangers vo finále Stanleyho pohára tak rozhodne až nedeľňajší siedmy zápas.

Hrdinom šiesteho duelu sa stal Patrick Kane, ktorý necelé štyri minúty pred koncom rozhodol o triumfe Blackhawks. Celkovo sa na víťazstve svojho tímu podieľal dvomi presnými zásahmi a jednou asistenciou.

Slovenskí hokejisti vyšli v noci na sobotu bodovo naprázdno. V drese LA odohral Marián Gáborík 18:02 min, pripísal si štyri neúspešné strelecké pokusy a jeden mínusový bod. Na strane hostí Marián Hossa počas 20:33 minút zaznamenal tri strely, Michal Handzuš odohral viac ako deväť minút a mal jednu mínusku.

LOS ANGELES - CHICAGO 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Góly8. King (Stoll, Williams), 46. Doughty (Brown, Richards), 48. Martinez (Doughty) - 22. Kane (Toews, Seabrook), 23. Smith (Sharp, Seabrook), 52. Keith (Kane, Shaw), 57. Kane (Saad).