Rangers ušli hrobárovi z lopaty, Anaheim blízko k postupu

Prinášame vám sumár nočných zápasov play-off NHL!

Hokejisti New Yorku Rangers odvrátili hrozbu vypadnutia z play off zámorskej NHL. V noci na sobotu zvíťazili nad Washington Capitals 2:1 po predĺžení a v semifinálovej sérii Východnej konferencie znížili stav na 2:3. Rozhodujúci gól zaznamenal v desiatej minúte nadstaveného času Ryan McDonagh.

Už len jeden triumf delí Anaheim od postupu do finále Západnej konferencie. "Káčeri" uspeli na ľade Calgary Flames 4:2 a ujali sa tak vedenia v sérii 3:1 na zápasy.

2. kolo play off NHL

piaty zápas semifinále Východnej konferencie

NEW YORK RANGERS - WASHINGTON 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 59. Kreider (Stepan, Yandle), 70. McDonagh (Stepan, Fast) - 51. Glencross (Niskänen, Wilson). Brankári: Lundqvist - Holtby, strely na bránku: 43:29, 18.006 divákov

/stav série: 2:3/

štvrtý zápas semifinále Západnej konferencie

CALGARY - ANAHEIM 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Monahan (Gaudreau, Russell), 6. Ferland - 4. Silfverberg (Kesler, Beauchemin), 37. Cogliano (Palmieri), 42. Beleskey (Silfverberg, Beauchemin), 60. Maroon. Brankári: Rämö - Andersen, strely na bránku: 27:29, 19.289 divákov