Chicago zdolalo Minnesotu, Hossa asistoval

Druhé kolo play-off NHL je v plnom prúde. Dnes v noci sa presadil aj jediný Slovák v hre o Stanley Cup, Marián Hossa.

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga Blackhawks nad Minnesotou Wild 4:3 v piatkovom prvom zápase semifinále play off Západnej konferencie NHL. Skúsený útočník asistoval Brandonovi Saadovi na úvodný gól stretnutia, ktorý padol už po 75 sekundách hry. "Čierni jastrabi" tak využili výhodu domáceho prostredia a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Doma zaváhal Montreal, ktorý prehral v prvom dueli semifinále Východnej konferencie s Tampou Bay 1:2 po dvojnásobnom predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 83. minúte Nikita Kučerov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:27 0+1

2. kolo

prvý zápas semifinále Východnej konferencie

MONTREAL - TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) (stav série: 0:1)

Góly: 55. Pacioretty (Subban, Gilbert) - 43. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (Filppula)

prvý zápas semifinále Západnej konferencie

CHICAGO - MINNESOTA 4:3 (3:0, 1:3, 0:0) (stav série: 1:0)

Góly: 2. Saad (HOSSA), 14. Kane (Richards, Vermette), 16. Kruger (Shaw, Keith), 40. Teräväinen (Sharp, Keith) - 22. Zucker (Vanek), 26. Parise (Vanek, Koivu), 30. Granlund (Parise)