NY Rangers budú bez zranenej nórskej opory Zuccarella na nešpecifikovaný čas.

Hokejový útočník Mats Zuccarello bude nešpecifikovaný čas chýbať jeho New York Rangers v zápasoch prebiehajúceho play off zámorskej NHL. Informovala agentúra AP.

Dvadsaťsedemročný Nór má zranenie hornej časti tela, keď ho trafila do hlavy strela spoluhráča Ryana McDonagha v prvej tretine piateho zápasu s Pittsburghom v 1. kole play off. "Jazdci" síce v súboji vyhrali 2:1 po predĺžení, vyradili Pens 4:1 na zápasy a postúpili do semifinále Východnej konferencia, stratili ale univerzálneho krídelníka. Ten okamžite po zásahu odkorčuľoval na striedačku, odišiel do šatne a do stretnutia už nezasiahol.

Zuccarello hral väčšiu časť sezóny v prvej formácii a patrí k najpopulárnejším hráčom tímu. V súbojoch s Pittsburghom nazbieral dva body za dve asistencie, základnú časť skončil s bilanciou 15 gólov a 49 bodov.

Rangers si v semifinále Východnej konferencie zmerajú sily s Washingtonom Capitals, ktorý vyradil New York Islanders s dvojicou Slovákov Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský.

Zdroje informácií: TASR, YouTube.com