Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Známi sú aj finalisti na Vezinovu trofej

Vezinovu trofej získa jeden z trojice Dubnyk, Price a Rinne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Devan Dubnyk z Minnesoty Wild, Carey Price z Montrealu Canadiens alebo Pekka Rinne z Nashvillu Predators získa Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára sezóny 2014/15. Trojčlenný zoznam finalistov zverejnila oficiálna stránka zámorskej profiligy NHL.

O menoslove rozhodlo hlasovanie generálnych manažérov všetkých 30 klubov súťaže. Meno víťaza oznámia 24. júna počas galavečera NHL v aréne MGM Grand Garden v Las Vegas.

Dubnyk debutoval v drese Minnesoty 15. januára, keď "divosi" strácali na play off osem bodov, no vďaka jeho výkonom sa dokázali posunúť nad čiaru postupu a momentálne vedú vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie nad St. Louis Blues 3:2 na zápasy. V 39 štartoch za Wild zaznamenal 27 víťazstiev, 1,78 gólov na zápas, 93,6% úspešnosť zákrokov a päť shutoutov. Sezónu odštartoval v Arizone, celkovo odohral 58 duelov (36 výhier, 92,9%, 2,07 gólov na zápas).

Carey Price zaznamenal najviac výhier zo všetkých gólmanov NHL (44), najlepší priemer 1,96 gólov na zápas i percentuálnu úspešnosť (93,3%). Dvadsaťsedemročný Kanaďan tak napodobnil Ed Belfoura, ktorý dominoval vo všetkých troch kategóriách ako posledný brankár v sezóne 1990/91 v drese Chicaga.

Rinne priviedol "predátorov" k desiatej sezóne, v ktorej dosiahli minimálne 100 bodov v základnej časti a do play off. V 64 dueloch sa tešil z 41 triumfov so štatistikami 2,18 gólov na zápas a 92,3% úspešnosťou.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články