Litvínov s historickým víťazstvom

Hokejisti HC VERVA Litvínov získali premiérový titul v českej extralige.
Zdroj: HS

V rozhodujúcom siedmom zápase finále play off triumfovali na ľade HC Oceláři Třinec 2:0 zásluhou dvoch gólov útočníka Františka Lukeša a v sérii vyhrali 4:3 na zápasy. Z celkového prvenstva sa teší aj trojica slovenských hokejistov - obrancovia Tomáš Frolo, František Gerhat a útočník Juraj Majdan.

Diváci od úvodu videli okulahodiaci hokej s množstvom šancí na oboch stranách, ani jedna sa však neskončila gólom. Po úvodných dvoch vyrovnaných tretinách sa mohli domáci ujať vedenia v 46. minúte, rozhodca však presný zásah neuznal, keďže útočník Erik Hrňa úmyselne kopol do puku. Rozhodnutie priniesla až 53. minúta, keď sa pohotovou strelou presadil Lukeš a pripísal si štvrtý gól v tohtoročnom play off. Třinec v závere ešte odvolal brankára, avšak nič mu to nebolo platné, naopak inkasoval druhýkrát z hokejky Lukeša a v zbierke mu tak zatiaľ ostáva jediný extraligový titul za sezónu 2010/2011.

HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 53. a 60. Lukeš
/konečný stav série 3:4, Litvínov získal titul/