Hľadanie
Prihlásenie
Registrácia
Prihlasovacie meno
Heslo
Laco a jeho bodyček zadkom - animovaný gif z giphy.com

  • predzápasový preview
  • textové komentáre po celý zápas
  • videá gólov a dôležitých akcií
  • okamžité zvukové upozornenia
  • tipovací servis
Jeglič a gól za Slovan - animovaný gif z giphy.com

Slovensko

:

Česko

dnes 17:00

Lokomotiv Jaroslavľ

:

HC Slovan Bratislava

zajtra 18:00

Grizzlys Wolfsburg

:

HC 05 iClinic Banská Bystrica

zajtra 18:00

Dinamo Moskva

:

HC Slovan Bratislava

27.08.2017 16:30

Česká legenda o novom trénerovi Slovenska: Je to výborný učiteľ, má čo ponúknuť

Reprezentácia


11.08.2017, 12:40 - BRATISLAVA - Bývalý český hokejový útočník a súčasný asistent tamojšieho trénera reprezentácie Václav Prospal veľmi dobre pozná nového kormidelníka slovenského národného tímu Craiga Ramsayho.

Foto: TASR

Kanaďan ho viedol vo Philadelphii a Tampe Bay, celkovo pod ním odohral ľavý krídelník takmer 400 zápasov. Prospal nevidí problém v tom, že nový šéf slovenskej striedačky pracoval v zámorí dvadsať rokov ako asistent a len dva roky ako hlavný tréner. Rovnako tak podľa neho nie je prekážka ani jeho pokročilý vek.

Prospala až tak neprekvapilo, že nový lodivod Slovákov je cudzinec: "Zhodou okolností sme sa stretli vo februári v jeho rodisku v Buffale. Viem, že sa snažil vrátiť k trénerskej profesii. Na Slovensku aj v Čechách je angažovanie zahraničného experta stále niečo netradičné, i keď vy to zažívate častejšie. Mali ste na striedačke Vladimíra Vůjteka i Glena Hanlona."

Ramsay má bohaté hráčske skúsenosti, vyhral Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka NHL, ako asistent mal podiel na víťazstve Tampy Bay Lightning v boji o Stanleyho pohár z roku 2004. "S vtedajším hlavným koučom Johnom Tortorellom sa výborne dopĺňali. John bol výbušný a Crqaig rozvážny. To, že dve sezóny nikde nepôsobil, je otázka ponuky a dopyt. Asi mu nikto neponúkol prácu, ktorá by ho napĺňala. V jeho veku tiež problém nevidím, hoci svetový trend je taký, že šancu dostávajú mladí tréneri," povedal Prospal pre TASR.

Bývalý český útočník uvažoval, prečo Kanaďan prevažnú časť kariéry pracoval ako asistent a nie ako hlavný tréner: "Zrejme je to tým, o čom som hovoril. Nie je impulzívny, veľa o situáciách premýšľa, dokáže veci v pokoji vysvetliť. Pozícia asistenta mu ideálne sedela. Mal na starosti obrancov a hru v oslabení."

Ramsay trénoval hráča s vyše 1000 duelmi v NHL najprv krátko vo Philadelphii a potom štyri sezóny v Tampe Bay. "Zo začiatku som proti nemu nastupoval ako súper. Neskôr som ho spoznal ľudsky a odborne. S odstupom času si ho pre jeho postoj k práci veľmi vážim. Bol vždy pripravený, dokázal v správny čas poradiť a podporiť. Pokojný a veľmi prístupný. Čerpá z vlastných skúseností a chce sa stále zlepšovať," povedal dvojnásobný majster sveta.

Prospal si myslí, že pre Ramsayho bude výzva dokázať slovenskému národu a hokejovému svetu, že je stále kvalitný tréner: "Má schopnosti na to, aby pozdvihol špecifickú slovenskú 'hokejovosť'. Hoci to už bolo dosť dávno, keď bol naposledy hlavný tréner, svoju pozíciu by si mal bez problémov zastať," uzavrel.

Craig Ramsay viedol v pozícii hlavného trénera jeden rok Philadelphiu a tiež Atlantu. Pol sezóny šéfoval lavičke Buffala. V tomto období netrénoval žiadneho Slováka. Ako asistent mal pod sebou desať slovenských hokejistov.

Započítané sú duely v základnej časti i play off:

1. Zdeno Chára (Boston Bruins) - 268 zápasov

2. Martin Cibák (Tampa Bay Lightning) - 160 zápasov

3. Tomáš Kopecký (Florida Panthers) - 134 zápasov

4. Miroslav Šatan (Boston Bruins) - 51 zápasov

5. Martin Marinčin (Edmonton Oilers) - 41 zápasov

6. Zdeno Cíger (Tampa Bay Lightning) - 27 zápasov

7. Marián Hossa (Ottawa Senators) - 7 zápasov

8. Róbert Švehla (Florida Panthers) - 5 zápasov

9. Ivan Čiernik (Ottawa Senators) - 2 zápasy

10. Kristián Kudroč (Tampa Bay Lightning) - 2 zápasy

mBank
0
0
Autor: TASR
Zdroj: TASR
DISKUSIA
PODOBNÉ ČLÁNKY

NEPREHLIADNITE