ZA 7 DNÍ: Darilo sa Ružičkovi, Melicherčíkovi či Konrádovi, Takáč najproduktívnejším hráčom ligy

EURÓPA, AMERIKA, ÁZIA – Pravidelný prehľad pôsobenia slovenských hokejistov hrajúcich v zahraničných ligách, ktorí boli úspešní, tentoraz od 23.2. do 1.3.2017.
Zdroj: TASR - Marcel Melicherčík ešte v drese HC Košice

ŠTVRTOK 23.2.

NHL (USA/Kanada): V dueli štyroch Slovákov zvíťazil Boston v Los Angeles 4:1. Peter Budaj (L.A.) chytil 21 z 23 pukov. K výhre Chicaga nad Arizonou 6:3 jednou asistenciou pomohli Marián Hossa i Richard Pánik.

Prečítajte si aj: Boj o play-off v Tipsport Lige vrcholí: Sledujte NAŽIVO súboje o všetko!

OHL (Kanada): Marián Studenič prispel jedným presným zásahom k výhre Hamiltonu v Barrie 8:3.

SHL (Švédsko): Örebro prehralo v Linköpingu 1:5. Na jeho jediný gól prihrával Libor Hudáček. Od druhej tretiny bol v bránke Örebra Július Hudáček a kryl 21 z 23 striel.

GET-ligaen (Nórsko): Kongsvinger po dlhom čase získal aspoň bod, keď prehral so Stjernenom 4:5 až po predĺžení. Jeden gól porazeného tímu vsietil Alex Výhonský, na iný asistoval Jakub Cíger.

PIATOK 24.2.

AHL (USA/Kanada): Bridgeport prehral v Providence 1:2, napriek 37 úspešným zákrokom Jaroslava Haláka, ktorý bol treťou hviezdou stretnutia.

KHL (Rusko) – osemfinále: Magnitogorsk – Kunlun 5:3, stav série 2:0, Tomáš Marcinko (Kunlun) 0+1.

Tipsport Extraliga (Česko): Čistým kontom pomohol Jaroslav Janus k výhre Litvínova nad Plzňou 2:0, keď kryl 35 striel. Druhý zásah vsietil František Gerhát. Gólom v oslabení prispel Vladimír Dravecký k víťazstvu Třinca v Brne 5:2. Na výhre Karlových Varov nad Pardubicami 4:1 sa jedným gólom podieľali Dávid Gríger a Tomáš Harant. Patrik Rybár chytil 28 z 31 pukov a prispel tak k víťazstvu Hradca Králové nad Olomoucom 4:3 po predĺžení.

NLB (Švajčiarsko) - štvrťfinále: Ajoie – Martigny 3:4, stav série 3:1, Jozef Balej (Martigny) 1+0.

DEL 2 (Nemecko): Ivan Koložváry prispel dvomi presnými zásahmi k výhre Bayreuthu na ľade Lausitzeru 5:1.

Ligue Magnus (Francúzsko): V poslednom kole základnej časti zvíťazil prvý Gap nad Roenom 5:1, jednou presnou strelou k tomu prispel Branislav Rehuš. Nice zdolalo Štrasburg 3:2 gólom Mária Kuraliho (1+1) v predĺžení. Prehru posledného Chamonix-Morzine s Angers korigoval gólom na 1:2 Vladimír Lukáčik. Bod za asistenciu si pri prehre Lyonu s Dijonom 3:5 pripísal domáci útočník Stanislav Takáč, ktorý sa stal najproduktívnejším hráčom a najlepším nahrávačom základnej časti celej súťaže so 61 bodmi za 24 gólov a 37 asistencii.

MOL Liga (Maďarsko) – štvrťfinále: Dunaújváros – Újpest 5:4 po nájazdoch, stav série 3:3, Stanislav Hudec (Dunaújváros) 2+0; Ferencvároš Budapešť – DVTK Miškovec 1:3, stav série 3:3, Henrich Jaborník (Ferencvároš) 0+1; Brašov – Debrecín 3:1, stav série 3:3, Tomáš Klempa (Brašov) 0+1.

SOBOTA 25.2.

OHL (Kanada): Sarnia zvíťazila vo Flinte 6:3, prvou hviezdou duelu bol dvojgólový strelec Sarnie Adam Ružička.

WHL (Kanada): Druhou hviezdou stretnutia Prince George – Edmonton Oil Kings 5:2 bol domáci Radovan Bondra, autor jedného gólu a dvoch asistencii.

SHL (Švédsko): Ani 32 úspešných zákrokov Júliusa Hudáčka nestačilo Örebru a podľahlo na ľade Djurgardenu 0:2.

AlpsHL (Rakúsko) – skupina porazených: Rezerva Salzburgu porazila Gherdeinu 4:2, výrazný dvojgólový podiel mal na tom Marek Valach. V rozhodujúcom zápase o postup do play off zvíťazil Neumarkt nad Vipitenom 4:3, na dva góly domácich prihrával Rastislav Gašpar.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – štvrťfinále: Katowice – Tychy 2:5, stav série 0:3, Miroslav Zaťko (Tychy) 0+1; Osvienčim – Krakov 2:3 po nájazdoch, stav série 1:2, Peter Tabaček (Osvienčim) 0+1; Jastrabie – Podhale 3:1, stav série 1:2, Martin Lendak (Jastrabie) 0+1.

NEDEĽA 26.2.

AHL (USA/Kanada): Bridgeport zdolal Hershey 2:1, domáci Jaroslav Halák kryl 19 pukov a mal 95-percentnú úspešnosť zásahov.

Tipsport Extraliga (Česko): Olomouc zdolal Zlín 1:0. Čisté konto si pripísal domáci Branislav Konrád, keď kryl všetkých 23 striel. Víťazný gól vsietil František Skladaný. Ján Laco chytil 32 z 33 pukov a prispel tak k výhre Chomutova nad Mladou Boleslavou 3:1. Jeden z gólov domácich strelil Dávid Skokan. Marek Čiliak mal 96,55-percentnú úspešnosť zákrokov pri víťazstve Brna v Liberci 2:1. Jediný gól domácich vsietil Milan Bartovič, za hostí raz skóroval Peter Trška. Ivan Baranka zaznamenal víťazný gól Vítkovíc pri plnom bodovom zisku v Pardubiciach v pomere 3:1. Vladimír Dravecký pomohol gólom k výhre Třinca nad Hradcom Králové 4:1, Martin Gernát zase pri víťazstve Sparty Praha nad Litvínovom 3:1. Jedenkrát skóroval aj Dávid Gríger, ale jeho Karlove Vary prehrali v Plzni 2:4.

NLB (Švajčiarsko) - štvrťfinále: Martigny – Ajoie 4:6, konečný stav série 1:4, Jozef Balej (Martigny) 0+2.

DEL 2 (Nemecko): Bayreuth prehral s Bietigheimom 2:3 napriek presnému zásahu Jozefa Potáča a dvom asistenciám Ivana Koložváryho.

EBEL (Rakúsko) – štvrťfinále: Klagenfurt – Znojmo 4:3 po predĺžení, stav série 1:0, Peter Pucher (Znojmo) 0+1; Linz – Bolzano 2:1 po predĺžení, stav série 1:0, Marcel Melicherčík (Bolzano) úspešnosť 95,65% (44 zo 46 striel).

MOL Liga (Maďarsko) – štvrťfinále: Újpest – Dunaújváros 3:2 po predĺžení, konečný stav série 4:3, Peter Huba (Újpest) 0+1; Debrecín – Brašov 4:3, konečný stav série 4:3, Tomáš Klempa (Brašov) 0+2, Richard Filip (Brašov) 0+1.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – štvrťfinále: Opole – Bytom 5:2, stav série 1:2, Matej Cunik (Bytom) 1+0; Jastrabie – Podhale 2:3 po predĺžení, stav série 1:3, Martin Lendak (Jastrabie) 0+1.

PONDELOK 27.2.

NHL (USA/Kanada): Minnesota zdolala Los Angeles 5:4 po predĺžení, v drese hostí mal Marián Gáborík bilanciu 1+1.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – štvrťfinále: Opole – Bytom 2:3, stav série 1:3, Matej Cunik (Bytom) 0+1.

UTOROK 28.2.

KHL (Rusko) – osemfinále: Kunlun – Magnitogorsk 3:1, stav série 1:3, Martin Bakoš (Kunlun) 1+0.

Tipsport Extraliga (Česko): Branislav Konrád vychytal výhru Olomouca na ľade Vítkovíc 2:0, keď kryl všetkých 29 pukov. Výraznú zásluhu na víťazstve Brna nad Chomutovom 3:1 mal zase brankár Marek Čiliak, keď chytil 25 z 26 striel. Na oba góly Pardubíc pri prehre v Plzni 2:5 prihrával Rastislav Špirko.

Ligue Magnus (Francúzsko) – štvrťfinále: Bordeaux – Lyon 0:2, stav série 0:1, Stanislav Takáč (Lyon) 0+1; Skupina o udržanie: Chamonix-Morzine – Nice 1:5, Mateja Mišura (Nice) 1+0, Matej Hamrák (Nice) 0+1.

EBEL (Rakúsko) – štvrťfinále: Znojmo – Klagenfurt 2:3, stav série 0:2, Peter Pucher (Znojmo) 0+1; Bolzano – Linz 3:1, stav série 1:1, Marcel Melicherčík (Bolzano) úspešnosť 94,74% (18 z 19 striel).

STREDA 1.3.

NHL (USA/Kanada): Víťazný gól duelu Chicago – Pittsburgh 4:1 vsietil Richard Pánik.

OHL (Kanada): Gól a asistencia Adama Ružičku nestačili Sarnii a prehrala s Flintom 3:6.

WHL (Kanada): Presný zásah Radovana Bondru bol malou náplasťou pri prehre Prince George na ľade Kelowny 1:5.

SHL (Švédsko): Július Hudáček pomohol k výhre Örebra nad Malmö 2:1, keď kryl 17 u 18 striel, Libor Hudáček prihrával na jeden z gólov domácich.

Ligue Magnus (Francúzsko) – štvrťfinále: Bordeaux – Lyon 2:1, stav série 1:1, Stanislav Takáč (Lyon) 0+1, Grenoble – Amiens 5:4, stav série 1:1, Tomáš Nechala (Amiens) 0+1.

Championship (Kazachstan): Pavlodar zdolal Atyrau 3:1, gól a asistenciu zaznamenal domáci Peter Fabuš, jeho spoluhráč v bránke Vladimír Kováč kryl 19 z 20 striel.

AlpsHL (Rakúsko) – štvrťfinále: Jesenice – Lustenau 3:2 po predĺžení, stav série 1:0, Dušan Devečka (Lustenau) 0+1.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – štvrťfinále: Krakov – Osvienčim 6:4, konečný stav série 4:1, Tomáš Sýkora (Krakov) 1+0, Peter Novajovský (Krakov) 0+1, Peter Tabaček (Osvienčim) 0+1; Bytom – Opole 5:2, konečný stav série 4:1, Marek Przygodzki (Opole) 0+2.

Prečítajte si aj: PREDCHÁDZAJÚCI SUMÁR OD 16.2. DO 22.2.
Zdroje informácií: evysledky.com, slovakhockey.sk, icehockey.kz, hokejovysvet.sk