VIDEO Tatar žiaril pri výhre nad Bostonom, Gáborík dal štvrtý gól po návrate

NHL
WASHINGTON - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na štvrtok v NHL gólom a dvoma asistenciami podieľal na domácom víťazstve svojho Detroitu nad Bostonom 6:5 po samostatných nájazdoch.
Zdroj: nhl.com

Red Wings prehrávali po prvej tretine 1:4, ale v riadnom čase sa im podarilo zrovnať so súperom krok a uspeli v nájazdovej lotérii.

Prečítajte si aj: Slovan na víťaznej vlne, zvez sa s ním aj ty: 5 EUR pre každého nového hráča!

Tatar svojím okrúhlym desiatym zásahom v sezóne v druhej tretine priebežne vyrovnal na 4:4, v tretej časti prihral na gól, ktorým Detroit poslal zápas do predĺženia.

Asistenciu si pripísal aj jeho krajan Andrej Sekera, ktorého Edmonton na vlastnom ľade zdolal Floridu 4:3 po predĺžení.

Marián Gáborík strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ale v kalifornskom derby nezabránil domácej prehre Los Angeles so San Jose 2:3. V akcii bol aj slovenský brankár v službách LA Peter Budaj, ktorý v súboji so San Jose kryl 24 z 27 súperových striel.

Prečítajte si aj: Tipérsky špeciál: Slovan má play off na dosah! Budú belasí pokračovať v rekordnej víťaznej sérii?

MONTREAL CANADIENS - PITTSBURGH PENGUINS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 39. Andrighetto (Jemelin, Lehkonen) - 15. Cole (Malkin, Hörnqvist), 26. Fehr (Kunitz, Wilson), 38. Guentzel (Gaunce, Hörnqvist), 56. Määttä (Sheary). Brankári: Price - Murray, strely na bránku: 20:26, 21.288 divákov.

WINNIPEG JETS - ARIZONA COYOTES 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly: 4. Little (Morrissey, Byfuglien), 24. Wheeler (Perreault, Little), 25. Copp (Thorburn, Petan), 33. Armia (Matthias, Byfuglien), 48. Trouba (Stafford, Scheifele), 49. Ehlers (Postma) - 3. Jooris (Crouse), 9. Ekman-Larsson (Doan), 55. Chychrun (Burmistrov, Vrbata). Brankári: Pavelec - M. Smith (49. Domingue), strely na bránku: 39:33, 15.294 divákov.

DETROIT RED WINGS - BOSTON BRUINS 6:5 pp a sn (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Larkin (TATAR, Sheahan), 25. Ouellet, 30. Athanasiou (Vanek, Green), 35. TATAR, 57. Nyquist (Larkin, TATAR), rozh. nájazd Nielsen - 1. Vatrano (McQuaid, Bergeron), 3. Carlo (Marchand, Bergeron), 9. Vatrano (Backes, Spooner), 20. Bergeron (Krug, Marchand), 35. McQuaid (Krejčí). Brankári: Coreau (9. Mrázek) - Rask, strely na bránku: 25:33, 20.027 divákov.

EDMONTON OILERS - FLORIDA PANTHERS 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 7. Kassian (McDavid), 14. Letestu (McDavid, SEKERA), 58. Eberle (Nugent-Hopkins), 65. McDavid (Draisaitl) - 18. Trocheck (R. Smith, Yandle), 39. Sgarbossa (Marchessault, Ekblad), 55. McKegg (Jágr, Ekblad). Brankári: Talbot - Reimer, strely na bránku: 31:31, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - SAN JOSE SHARKS 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 6. Pearson (Forbort, Brown), 36. GÁBORÍK (Clifford, Brown) - 4. Burns (Thornton, Karlsson), 16. Wingels (Haley), 30. Pavelski (Ward, Thornton). Brankári: BUDAJ - Jones, strely na bránku: 24:27, 18.230 divákov.