Golyšev dostal za útok na Nedorosta tvrdý trest, stopka aj pre Říhu

MOSKVA - Vedenie športovo-disciplinárnej komisie Kontinentálnej hokejovej ligy potrestalo Anatolija Golyševa z Avtomobilistu Jekaterinburg pozastavením činnosti na tri zápasy. Tréner Slovana Bratislava Miloš Říha dostal jednozápasovú suspendáciu. Informovala oficiálna stránka súťaže.

Golyšev sa previnil v stredajšom vzájomnom zápase oboch tímov (3:2 pp) faulom na Václava Nedorosta. Útočník hostí ho v 56. minúte nešetrne zrazil na ľad, Nedorosta museli zafixovať a z klziska odniesť na nosidlách rovno do nemocnice. Autor otváracieho zásahu si od rozhodcov vyslúžil trest na 5 minút a do konca zápasu za úder do hlavy a krku. Disciplinárka však jeho priestupok preklasifikovala na útok na hráča bez puku a okrem trojzápasového trestu musí Golyšev zaplatiť aj finančnú pokutu. Jej výšku nezverejnili.

Prečítajte si aj: Ďaloga môže chýbať dlhšie ako Nedorost, ten sa zmieril s Golyševom

Říha si vyslúžil dodatočný trest do konca zápasu za to, že opustil striedačku. Keďže je to už jeho druhý takýto trest, DK mu zároveň udelila stop na jeden zápas a finančnú pokutu.