Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Baroš sa do Slovana zatiaľ nevráti, upísal sa Zvolenu

Brankár Baroš zostáva vo Zvolene: "Cítim sa tu skvele"
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mladý hokejový brankár Samuel Baroš bude v sezóne 2015/2016 obliekať dres HKM Zvolen. Odchovanec bratislavského Slovana pôsobil pod Pustým hradom na striedavý štart už v závere uplynulej sezóny a teraz sa dohodol s extraligistom na zmluve. Informovala o tom webstránka zvolenského klubu.

Generálny manažér HKM Milan Čanky pracoval na prestupe Baroša hneď od skončenia sezóny 2014/2015 a všetky detaily kontraktu s 21-ročným brankárom doriešil v závere minulého týždňa. "Sme radi, že Samo sa ako naša jednotka medzi kandidátmi na obsadenie brankárskeho postu takto rozhodol. Podpisom zmluvy len potvrdil snahu dokončiť to, čo nám nebolo dopriate v nedávno skončenej sezóne," uviedol Čanky pre webstránku HKM.

Baroš dostal v uplynulom ročníku v bratislavskom Slovane šancu v jednom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. Sezónu dochytal vo zvolenskom drese, v závere základnej časti nastúpil na šesť duelov s priemerom 1,86 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosťou zásahov 94,4 percenta. Vo štvrťfinálovej sérii proti Popradu si pripísal ďalších šesť štartov (priemer 2,36, úspešnosť 93,8). Po konci klubovej sezóny sa na krátky čas zapojil aj do prípravy slovenskej reprezentácie pred MS v Česku. Spokojnosť funkcionárov HKM s výkonmi talentovaného brankára a perspektíva jeho napredovania vyústili do podpisu zmluvy na nasledujúcu sezónu. "Ďakujem vedeniu HKM za príležitosť vrátiť sa do známeho prostredia a mužstva, v ktorom som sa cítil skvele. Budem na sebe tvrdo pracovať, aby som svojimi výkonmi mohol tímu pomôcť v naplnení ambícií, ktoré sú vo Zvolene vysoké," vyslovil sa Baroš, ktorý odštartuje letnú prípravu so spoluhráčmi 5. mája.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články