Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Majster sveta z Göteborgu zostáva pri hokeji, zoberie si na starosť mládež

Pálffy bude v Skalici šéfovať mládežníckym výberom
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Bývalý slovenský reprezentant Žigmund Pálffy sa vrátil k hokeju a v rodnej Skalici bude pôsobiť ako šéf všetkých mládežníckych kategórii HK 36. Informovalo o tom štvrtkové vydanie denníka Šport.

"V Skalici už dlhší čas pracujeme na novej koncepcii pri práci s mladými hokejistami. Sme malé mesto, finančné možnosti sú veľmi limitované a HK 36 nebude nikdy klubom, ktorý by si mohol dovoliť nakupovať drahých hráčov, či skutočne kvalitných legionárov. Keď sme v minulosti dosahovali v extralige výborné výsledky, čo vyvrcholilo striebornými medailami v ročníku 2008/09, Skalica sa opierala predovšetkým o svojich odchovancov," povedal Pálffy, ktorý bude mať v Skalici na starosti všetky kategórie od prípraviek po juniorov.

"Chceme začať pracovať s mladými po novom, venovať sa im v celej šírke. Lebo talentov je obyčajne dosť, ale časom sa nielen u nás časť z nich stráca. Vychovať si súceho hokejistu je vždy mimoriadny kapitál, ktorý môže neskôr pomôcť hokeju na Slovensku v celej šírke," dodal pre Šport.

Štyridsaťdvaročný niekdajší krídelník ukončil kariéru v marci 2013. Odštartoval ju v sezóne 1990/91 v drese Nitry o dva roky neskôr už zaznamenal prvé štarty v zámorskej NHL v drese New Yorku Islanders. V profilige hral aj za Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins a dovedna nazbieral v 684 dueloch 713 bodov (329+384). V 24 zápasoch play off pridal 19 bodov (9+10). Po návrate zo zámoria hral v Skalici, v slovenskej extralige nazbieral v 290 stretnutiach 494 bodov. Na konte má bronz a zlato z majstrovstiev sveta.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články