Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nitra zahnala pochybnosti a Martinčanov si predvarila

Vo štvrtom zápase štvrťfinále play off hokejovej extraligy Nitrania excelentne zahnali pochybnosti, ktoré sa nad nimi vznášali, a Martinčanov na ich domácom ľade vyprášili 7:0.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zdrvujúci výsledok možno bude Martin pár nocí mátať a Nitru naopak, už jej s pomerom 3:1 na zápasy podsunul semifinálovú stoličku, na ktorú sa pokúsi zasadnúť čo najskôr, v nedeľňajšom piatom zápase.

Tréner Nitranov Antonín Stavjaňa si však dostatočne uvedomuje vratkosť série. "Určite by sme chceli ukončiť sériu v nedeľu, nechceme nič ponechať na náhodu. Hráči sa dúfam pozitívne naladia, treba si len ustrážiť úctu k súperovi. Zažil som už všeličo, aj čarovné obraty, v športe je všetko možné. Ak poviem za seba, aj keby sme zvíťazili nakoniec 4:3 na zápasy, bol by som spokojný."

Martinčania si možno stavali vzdušné zámky po víťazstve v treťom meraní. Vzchopili sa, vytlačili zo seba všetku miazgu, ktorú si zo základnej časti preniesli do play off. Najskôr zažili dve kruté prehry a odrazu vstali z popola. Prehra 0:7 ich však na spálenisko vrátila, aj keď definitívny knokaut odmietajú. Asistent trénera Michal Beran: "Séria sa neskončila, máme hráčov, ktorí sa môžu do zostavy vrátiť," narážal na absencie zranených i na rozpadnutú obranu. "Treba sa nám zodpovedne nachystať na to, aby sme sa o víťazstvo čestne pobili."

Hráči zažili okrem samotnej hry na ľade aj hru emócií v hlavách. Ak sa neustráži, mužstvo na psychiku dopláca. Martinský obranca Ivan Ďatelinka: "Tiekli nervy, vyvolávali ich aj dva odlišné výkony, nás potopila úplná zástava srdca. Do zápasu sme ho nevložili, zhoreli sme v obrane, nič nevymysleli. Pokúšali sme sa sériu skomplikovať, ešte sa neskončila a len dúfam, že sa do Martina vrátime. Sme dotlčení, doudieraní, stačí sa na nás pozrieť, no cez bolesť sa musíme prehrýzť."

Klesli úplne na dno, akoby Martinčanov oslepila čiernočierna tma. Síce sa dušujú, že ju rozptýlia a po piatom zápase zasvieti slnko, možno aj klubový tamtam pomôže zvýšiť bojovnosť, no na horúcom ľade súpera sa môže Martin „na bielom koni“ úplne roztopiť. Niriansky čarostrelec Roman Tománek presne takýto scenár už v predstihu naznačuje. "V Martine sme v prvom zápase zlyhali, o niekoľko hodín na spoločnej večeri sme už to zlé z hláv vypustili. Len sme sa utvrdili v tom, že ak ukážeme našu hru, nebudú vedieť kam skočiť. Keď padnú prvé dva tri góly, myšlienky vám v hlavách zaštebocú, zbavíte sa kŕča a ďalšie góly zľahka padajú. Herný prejav vás nezachráni, hokej je o góloch, ak vám zlyhá efektivita, tak sa trúbi na poplach. Ja som vydoloval zo seba pri jedinej našej prehre možno jednu strelu na zápas. Z toho plynie poučenie, musíme strieľať, pridávať góly, zväčšovať tlak na súpera, potom sa očistí psychika, zvýši sebadôvera celého tímu. Aj nepodľahnúť emóciám je nesmierne dôležité, treba prijať úder, náraz, krv v očiach nič nerieši, ani dokazovanie svojho ega."

Richard Lelkeš, autor dvoch gólov Nitry, sa k Tománkovi pridal ďalšími slovami do bitky. "Podcenenie sa nevypláca, len zodpovedný výkon. Na mužstvo ťažko vplýva spŕška inkasovaných gólov a bolo vidieť aj na Martinčanoch ako deštrukčne na nich zapôsobila. Áno, nervy tiekli, dokonca bez rešpektu pred veľkými osobnosťami. Možno manažéri prejavujú spokojnosť, že sa séria natiahne, no ak poviem za hráčov, čím kratšia, tým lepšia, sily sa ušetria."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články