window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kluby by návrat Slovana do Extraligy privítali

Extraligové kluby by privítali návrat Slovana.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Extraligové kluby by jednohlasne privítali Slovan Bratislava späť v najvyššej slovenskej súťaži. "Belasí" na 99 percent končia v Kontinentálnej hokejovej lige a zvažujú svoju ďalšiu budúcnosť, jednou z alternatív je aj návrat do Tipsport extraligy, ktorú opustili v roku 2012.

Na otázku, či si vedia predstaviť Slovan späť v najvyššej slovenskej súťaži, odpovedali na štvrtkovej tlačovej konferencii zástupcovia všetkých extraligových klubov jednoznačne "áno". "Keď Slovan odchádzal, tak sa ma pýtali, či si myslím, že to bude oslabenie extraligy. Teraz môžem povedať, že po športovej aj spoločenskej stránke Slovan chýbal. Ak by sa vrátil späť, tak by bol veľkým prínosom," povedal generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Bratislavský klub opustil extraligu pred tromi rokmi ako majster. Návrat do súťaže by bol administratívne jednoduchý, už pri odchode Slovana v roku 2012 rozhodli predstavitelia klubov a spoločnosti Pro-hokej, že bude pri prípadnom konci v KHL prijatý späť do extraligy.

"Samozrejme, Slovan by nám svojím príchodom veľmi pomohol, či už športovo alebo marketingovo. V prvom rade je to ale otázka na Slovan a jeho predstaviteľov. Všetci sme v očakávaní, zatiaľ boli jeho stanoviská prezentované iba cez médiá, ale stále nie oficiálne. Hovorilo sa o troch možnostiach. Verím, že Slovan na základe zmluvy, ktorú sme podpísali pri jeho odchode, bude v sezóne 2015/2016 jedenástym účastníkom Tipsport extraligy," uviedol Vladimír Paštinský, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej riadiacej extraligu. Ďalšími možnosťami Slovana sú vstup do rakúskej EBEL či českej extraligy. "Vnímam to ako zložité rokovania, ktoré bude musieť podstúpiť Slovan, ak k nim vôbec dôjde, lebo česká strana sa zatiaľ nevyjadrila, či vôbec bude uvažovať o vstupe bratislavského klubu," dodal Paštinský.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články