Košice s jedenástou výhrou v rade, v Piešťanoch rozhodli nájazdy

Prinášame vám sumár dnešného 55. kola hokejovej Extraligy. Košice na svojom ľade hostili Žilinu. Na diaľku súboj o druhé miesto, Nitra hrala v Skalici, Bystrica doma s Popradom.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 20. Bílek (Dlouhý, Svoboda), 59. Bílek (Markovič, Ďatelinka) - 1. Melichárek (Bokroš). Rozhodovali: Müllner, Štefík - Junek, Šefčík, vylúčení: 7:8, navyše: Filo (Trenčín) 10 minút za nešportové správanie, striedanie: od 41. Jurášek (Martin), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2700 divákov

Súboj tabuľkových susedov zvládli lepšie domáci aj napriek tomu, že už v prvej minúte inkasovali gól z hokejky Melichárka. Martin v oklieštenej zostave dokázal dvoma gólmi českého hokejistu Bíleka otočiť skóre zápasu.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Spilar (Bartoš, Štrbák), 14. Bartoš (Spilar, Černák), 28. Spilar (Bartoš), 30. Češík (Kutálek, Šeda), 46. Bicek (Rachůnek, Jenčík) - 6. Jabrocký (Velecký, Valášek), 20. Novotný (Drábek, Kanko), 44. Jabrocký (Velecký).

Košice neprehrali desať zápasov v rade a ani dnes sa ich prehra neočakávala. Všetko ale mohlo byť inak. Domáci prehrávali od šiestej minúty po góle Jabrockého, no ešte v prvej tretine dokázali skóre otočiť. Aj napriek tomu, že Vlci gólom do šatne ešte v prvej tretine dokázali vyrovnať si Košičania zápas ustrážili a zvíťazili jedenástykrát v rade.

HK 36 Hant Skalica - HK Nitra 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 6. Brendl (B. Mráz), 32. Lantoš (Brendl, Zukal) - 33. L. Novák (Stümpel, Tománek), 35. Milo (Stümpel), 51. Stümpel (M. Novák, L. Novák), 60. Lelkeš (Štefanka, Milo). Rozhodovali: Baluška, Bundil - M. Orolin, M. Tvrdoň, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: 21. Lantoš za Mráza, 41. Šimíček za Bezúcha (Skalica), 1236 divákov

Už zachránená Skalica dnes mohla v pokoji odohrať zápas s druhou Nitrou. Domáci ale favorita vôbec nešetrili a po góloch Brendla a Lantoša vyhrávali 2:0. Nitra ale počas troch minút dokázala vyrovnať a v záverečnej tretine dokonca strhla víťazstvo na svoju stranu.

HC´05 B. Bystrica - HK Poprad 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Kafka (Handlovský), 36. Surový (White, Kytnár), 37. Heizer (Čížek, Kafka) - 57. Griger (T. Sýkora). Rozhodcovia Lokšík - Kacej, Stanzel, vylúčení 2:2, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1753 divákov.

Barani dnes potrebovali svojho súpera poraziť pokiaľ chceli ešte pomýšľať na druhé miesto. Museli ale dúfať v prehru Nitry na ľade Skalice. Domáci si svoju úlohu splnili, keď Kamzíkov porazili 3:1, no ani to im pravdepodobne na druhé miesto stačiť nebude.

ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 5:4 pp a sn (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Klempa (Kotaška), 8. Škadra (Holovič, Pašek), 16. Pašek (Holovič, Stupka), 38. Petráš (Peško, Haring), rozhodujúci nájazd Holovič – 6. Puliš (Brabenec, Juraško), 21. Puliš (Brabenec, Podkonický), 46. Obdržálek (Jurík), 58. Obdržálek (Sloboda, Ťavoda). Rozhodovali: Jura – Jobbágy, Smrek, vylúčení: 3:9, navyše: Bagin 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Bortňák (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 905 divákov

Skvelý hokej na štadióne v Piešťanoch sledovala iba necelá tisícka divákov. Domáci po prvej tretine vyhrávali 3:1, no napokon získali iba dva body. Hostia totižto dokázali v tretej tretine vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. V tom sa nerozhodlo a nasledovala dráma v nájazdoch, ktorú rozhodol Holovič.

Pridal: Boris Silný