Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Aktualita: Dušan Gregor už nie je tréner Slavie Praha

Tréner Gregor skončil na striedačke Slavie Praha.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner Dušan Gregor skončil na striedačke českého hokejového klubu Slavia Praha. Informoval o tom oficiálny web extraligistu krátko pred stredajším zápasom proti Třincu.

"Po dohode s vedením klubu končí vo funkcii hlavného trénera Dušan Gregor. V dnešnom zápase je poverený vedením tímu doterajší asistent Josef Beránek," uvádza sa na hc-slavia.cz.

"Zošívaní" tak budú mať v priebehu sezóny už štvrtého kormidelníka. Gregor prevzal trénerský post v pražskom tíme 17. decembra 2014, keď na striedačke nahradil Petra Nováka. Päťdesiattriročný tréner mal pomôcť poslednému tímu českej extraligy vytiahnuť sa z dna tabuľky do play off, no Slavia sa pod jeho vedením výsledkovo nezlepšila a zostáva na chvoste súťaže. Aktuálne ťahá šnúru šiestich prehier.

Gregor pôsobil od 2004/2005 pri slovenskom reprezentačnom tíme juniorov, sezónu predtým doviedol Duklu Trenčín k extraligovému titulu. Skúsenosti z Česka má z pôsobenia z Liberca, ktorý viedol dva roky. Dostal sa s ním až do finále extraligy, v ktorom ho ale zdolala práve Slavia. Na Slovensku trénoval okrem Dukly Trenčín aj MHC Mountfield Martin. Ďalší výrazný úspech pridal v uplynulej sezóne, keď doviedol kazašský Sarjarka Karaganda k triumfu vo Vyššej hokejovej lige (VHL). Následne sa stal trénerom Vladivostoku, no ten sa s ním po niekoľkých mesiacoch 20. novembra rozlúčil.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články