Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košice by potešil návrat Slovana

Zástupcovia vedenia extraligového hokejového tímu HC Košice neuvažujú o odchode do českej najvyššej súťaže a v tej domácej by radi privítali návrat Slovana Bratislava. Pre stredajšie vydanie denníka Šport to uviedol prezident "oceliarov" Juraj Mondík.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

O možnosti, že by dva najúspešnejšie slovenské tímy odišli do Čiech, sa začalo špekulovať po tom, čo sa objavili informácie o problémoch Slovana a jeho pravdepodobnom konci v Kontinentálnej hokejovej lige. "HC Košice nerokuje s českou stranou o vstupe do českej extraligy. Áno, v minulosti došlo k neformálnym stretnutiam a rozhovorom s českými predstaviteľmi a funkcionármi, ale v súčasnosti neprebiehajú. Všetky otázky a úvahy, o ktorých sa teraz vedú diskusie medzi fanúšikmi a v médiách, sa nesú vyslovene v hypotetickej rovine," povedal pre Šport Mondík.

Košičania by boli radšej, keby sa "belasí" po troch rokoch vrátili do najvyššej domácej súťaže. "Určite by to bolo prínosom pre všetky kluby a oživením celej súťaže. Zdravá rivalita medzi Košicami a Slovanom stále pretrváva," dodal.

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči zatiaľ nič konkrétne k tejto veci nepovedal: "Najskôr dokončíme sezónu v KHL, čo bude potom, sa uvidí. Rokovania nás, keď tak, len čakajú, ale až po sezóne." Tretia možnosť pre Slovan je, že by zamieril do EBEL ligy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články