window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dvaja extraligisti do Ligy majstrov

Slovenský hokej bude mať od nasledujúcej sezóny 2015/2016 v Lige majstrov dvoch zástupcov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Prvým bude majster Tipsport extraligy, druhým víťaz základnej časti. V prípade, že sa šampiónom stane víťaz základnej časti, druhú miestenku automaticky získava zdolaný finalista. Informáciu priniesla v piatok oficiálna webstránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Premiérový ročník LM spoznal minulý týždeň svojho víťaza, keď sa z triumfu so švédskou Luleou tešili aj Slováci Christián Jaroš a Peter Cehlárik. V súťaži štartoval aj úradujúci slovenský šampión HC Košice, ktorý v konkurencii Kolína, Liberca a Kärpät Oulu obsadil v základnej A-skupine nepostupovú tretiu priečku.

Súťaž pripravuje do ďalšieho pokračovania niekoľko noviniek. Tou najvýznamnejšou je, že Slovensko bude mať v Lige majstrov nárok na dvoch účastníkov namiesto doterajšieho jedného. Dvoch zástupcov bude mať rovnako ako aj Dánsko, Nórsko a Veľká Británia. Miesto v súťaži si víťazstvom v Kontinentálnom pohári zabezpečil aj bieloruský klub Neman Grodno.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články