Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zálešák sa vracia na Slovensko

S materským klubom sa dohodol na pôsobení do konca prebiehajúcej sezóny. Tridsaťpäťročný skúsený útočník strávil uplynulé dva roky v Irtyši Pavlodar.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský hokejista Miroslav Zálešák sa po štyroch rokoch vrátil do HK 36 Hant Skalica. S materským klubom sa dohodol na pôsobení do konca prebiehajúcej sezóny.

Tridsaťpäťročný skúsený útočník strávil uplynulé dva roky v Irtyši Pavlodar. S kazašským tímom sa však dohodol na ukončení spolupráce, no na nový angažmán dlho nečakal. "S Mirom sme sa dohodli na pôsobení do konca sezóny. Skončil v Kazachstane a rokovania s ním boli veľmi rýchle. Dohodli sme sa za desať minút, keďže mal záujem pomôcť Skalici ako svojmu materskému klubu," uviedol pre TASR generálny manažér Záhorákov Tibor Martinčič.

Zálešák odohral v Skalici dosiaľ päť sezón, naposledy v tíme pôsobil v ročníku 2010/2011. Na konci vtedajšieho prestupového obdobia v januári však odišiel do Košíc, s ktorými následne získal majstrovský titul. Rovnaký úspech sa mu podaril vlani aj v tíme Pavlodaru, kde pôsobil hneď s niekoľkými ďalšími Slovákmi pod vedením Júliusa Penzéša. Na klubovej úrovni hrával aj za Chomutov, Třinec, Litvínov a Nitru. V roku 1998 ho zo 104. miesta v 4. kole draftovalo San Jose, v ktorého drese si v NHL pripísal dvanásť štartov. Slovensko reprezentoval na svetovom šampionáte v Rige (2006) a následne o štyri roky neskôr v Nemecku.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články