Košice konečne vyhrali, shutout Godlu

"Oceliari" aj po piatkovom kole vedú v tabuľke o bod pred druhou Banskou Bystricou.

Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice triumfovali v 43. kole Tipsport extraligy nad HK Poprad 3:1 a trénerskému duu Peter Oremus - Roman Šimíček tak pripravili vydarenú premiéru na striedačku. "Myslím si, že zápas mal vysokú úroveň, hrali sme proti veľmi kvalitnému mužstvu. Zápasy s ním budú naozaj vyrovnané a budú rozhodovať maličkosti," uviedol po stretnutí Oremus, ktorého nepotešili vylúčenia a prejav hry v druhom a treťom dejstve. "Chlapci majú síl určite dosť, ale byť doma šesťkrát vylúčení, za nejaké, držanie, či hákovanie... Musíme pracovať nohami tak, aby sme nedali príležitosť na takéto vylúčenia. To nás stálo množstvo síl a ďalší vývoj zápasu už nebol taký, ako sme si predstavovali," dodal.

"Handzušovci" nedali šancu Skalici a zvíťazili 5:0. V ďalšom stretnutí Dukla Trenčín zdolala HK Nitra 3:2. Gólom a asistenciou k tomu dopomohol aj útočník Marcel Hossa, pre ktorého to bol v treťom vystúpení za Duklu premiérový presný zásah v najvyššej slovenskej súťaži. O výhre Zvolena v Martine rozhodol v poslednej minúte Brabenec. Denis Godla vychytal Piešťanom dôležité víťazstvo nad Žilinou a pripísal si pri ňom premiérový shutout.

HC Košice - HK Poprad 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 5. Štrbák (Spilar), 13. Bicek (Sojčík), 60. Jenčík (Bartoš, Philipp) - 55. Hvila (Rapáč, Štals). Rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Sčensný, Smrek, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4144 divákov

HC 05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 6. Handlovský (Preisinger), 10. Hudec (Kadura, Handzuš), 13. Zigo (Lamper, Bambúch), 51. Handzuš (Čížek), 58. Kafka (Preisinger, Handlovský). Rozhodovali: Jonák - Holienka, Tvrdoň, vylúčení: 5:5, navyše: Kadura DKZ za zhodenie rukavíc - Barák 10 minút za hrubosť, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 21. navyše: P. Lunter a Jendroľ - 13. Lipovský za Romančíka, 1737 divákov

Dukla Trenčín – HK Nitra 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Dudáš (Melichárek, Šišovský), 29. Bokroš (Hossa, Nemec), 55. Hossa (Melichárek) – 30. Štefanka (Pupák), 56. Bajtek (H.Ručkay). Rozhodovali: Kubuš, Stano – Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. 2122 divákov

MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 57. Zucker (Fujerík, Podzinš), 58. Markovič (Varga) - 32. Obdržálek (Sloboda, Jurík), 55. Brabenec (Podkonický, Juraško), 60. Brabenec. Rozhodovali: T. Orolin - Korba, Rovenský, vylúčení: 5:9, navyše: Sloboda - Pichnarčík obaja 10 minút za nešportové správanie a zhodnenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2500 divákov

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 39. Klempa (Holovič, Stupka), 40. Rapáč (Leppänen). 60. Pašek (Kutálek). Rozhodovali: Baluška, Müllner – Junek, Šefčík, vylúčení: 3:4, navyše: Križan (Žilina) 5+DKZ za údery, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1730 divákov