Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Banskú Bystricu opúšťa trojica legionárov, odchádza aj Wiikman

Vedenie extraligového HC´05 B. Bystrica vyradilo z kádra až trojicu legionárov. Dôvodom bolo porušenie disciplíny a životosprávy, a tak tréner Miroslav Chudý už nemôže rátať s fínskym brankárom Wiikmanom a zaoceánskymi obrancami Nicastrom a Peckhamom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Značný rozruch spôsobil pondelkový incident Nicastra a Peckhama v banskobystrickej herni, ktorý vyústil až do fyzického napadnutia. "Ja som sa to dozvedel v podstate hneď a vedenie klubu okamžite celú záležitosť s podozrením na prečin výtržníctva aj riešilo," povedal tréner Miroslav Chudý, pre ktorého to znamená značný škrt v zostave. "To áno, celú záležitosť sme konzultovali a aj sme sa zhodli na závere. Ja som v prvom rade tréner, po popísaní celej udalosti však s názorom vedenia súhlasím."

Čo bude nasledovať je zrejmé, za vyradených previnilcov sa bude musieť nájsť primeraná náhrada. "Každý je nahraditeľný," skonštatoval Miroslav Chudý. "Prišli sme o hráčov, ktorí nám mohli pomôcť a teraz vznikla požiadavka, aby sme dieru po nich zaplátali. Škoda, no keby boli v pravom slova zmysle profesionáli a plnili si povinnosti voči sebe i klubu, tak by sa takéto niečo nestalo. Asi u nich niečo v charaktere pokrivkávalo."

Pri angažovaní hráčov zvonka ťažko odhadnúť čo sa v kom ukrýva. "Do pováh hráčov, ktorí k nám prichádzajú, nevidíme," dodal Miroslav Chudý. "Až čas vždy ukáže, čo sa v kom ukrýva. Všetci traja previnilci už s nami netrénujú, definitívne skončili a s týmto faktom sa treba zmieriť."

Podľa konštatovania v policajnej správe malo správanie Nicastra a Peckhama všetky znaky prečinu výtržníctva, porozlievané pivo, rozbité poháre, poletujúce pomaranče vo vzduchu, odmietnutie úhrady za škodu i konzumáciu a v konečnom dôsledku aj fyzický kontakt s pracovníkom bezpečnostnej služby, ktorý si vyžiadal lekárske ošetrenie. "Naozaj dosť na to, aby u nás skončili," povedal tréner. "Verím, že prídu k nám nejaké posily, vedenie sa už touto požiadavkou zaoberá, zatiaľ nám pomôžu juniori, nutne potrebujeme aj ďalšieho brankára. Vlani nám ťah so zaoceánskymi hráčmi vyšiel, teraz nastal opak, no všetko zlé sa môže aj na dobré obrátiť."

Zo správy Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici je zrejmé, aký závažný skutok obaja legionári spáchali: "Poverený príslušník v Banskej Bystrici obvinil z prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva 24-ročného muža z USA a 27-ročného muža z Kanady. Obvinení v pondelok 19.1. medzi 16.30 a 17.00 hodinou v herni na Kapitulskej ulici v Banskej Bystrici po odmietnutí zaplatiť účet napadli pracovníka SBS. Jeden z obvinených ho udieral päsťami do hlavy, potom sa k útoku pridal aj druhý obvinený. Spôsobili mu zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie bez nutnosti hospitalizácie. Došlo k poškodeniu kresla, čím poškodenej spoločnosti vznikla škoda 150 eur. Výtržníkov zadržala polícia na mieste činu. Po vytriezvení a vykonaní procesných úkonov boli so súhlasom prokurátora prepustení zo zadržania a budú stíhaní na slobode. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody až na 3 roky."

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články