Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Úspešného Godlu si uctilo i jeho rodné mesto

Bronz brankára Godlu si uctila samospráva i jeho kežmarskí rodáci.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Úspech slovenského brankára Denisa Godlu, ktorý si z majstrovstiev sveta do 20 rokov v Kanade priniesol bronzovú medailu, si v piatok uctili aj v jeho rodnom meste pod Tatrami. Primátor Kežmarku Ján Ferenčák sa s ním osobne stretol a zagratuloval mu, Godla sa zároveň na pódiu na Hlavnom námestí pri radnici prihovoril rodákom.

"Je to veľká pocta pre mňa, ale aj pre celú moju rodinu. Som hrdý na to, že som Kežmarčan a vždy sa sem budem rád vracať,“ uviedol pre TASR Godla. Najviac je mu z detstva blízky hrad či kežmarské lýceum, ako dieťa sa však najčastejšie hrával na ihrisku pred bytovkou. "Práve tam sme behávali ako mladí," dodal Godla, ktorý piatkový večer strávil doma pod Tatrami, v sobotu však už cestuje do Bratislavy. Na pôsobenie v Slovane Bratislava sa veľmi teší. "Všetko je otvorené, uvidíme, ako to tam dopadne," odpovedal Godla na otázku, či predpokladá, že po úspechoch na juniorských majstrovstvách sveta dostane väčšiu šancu presadiť sa aj v bratislavskom klube, ktorý je účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy.

"Dúfam, že sa niečo pohne aj s kežmarským štadiónom, aby tu mohli vyrastať nové talenty, teraz to vyzerá smutne," konštatoval Godla. Nečakal, že ho dnes príde podporiť toľko ľudí na Hlavné námestie v Kežmarku. Ako však uviedol, nebojí sa, že by mu sláva stúpla do hlavy.

"Vnímame to nielen ako úspech Denisa, ale ako úspech nášho rodáka i celého mesta Kežmarok. Som veľmi rád, že máme takého rodáka, ktorý sa dokázal presadiť nielen v meste, ale aj vo svete. Je to mladý perspektívny človek, ktorý je veľkým príkladom pre mladých ľudí v Kežmarku i okolí," konštatoval Ferenčák. Už tým, že Denis Godla pochádza z Kežmarku a práve tu získal prvé hokejové skúsenosti, urobil podľa primátora veľkú propagáciu svojmu rodnému mestu. "Je to signál, že v Kežmarku sú hokejové talenty a budú tu naďalej vyrastať, takže sa, samozrejme, budem snažiť vyriešiť situáciu so zimným štadiónom," uzavrel Ferenčák.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články