Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci zažijú na MS juniorov veľkú vec: Fíni vyvesia pred zápasom Selänneho dres

Fíni vyvesia Selänneho dres pred zápasom so SR na MS juniorov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Fínska hokejová federácia vyvesí dres s číslom 8 jedného z najlepších hráčov svojej histórie Teemu Selänneho pod strop helsinskej Hartwall arény pred zápasom domáceho výberu proti Slovensku na juniorských majstrovstvách sveta. Duel sa odohrá 30. decembra o 18.00 h miestneho času.

Selänne sa tak stane iba tretím hráčom histórie "Suomi", ktorého číslo vyradia. Predtým sa tejto pocty dostalo Raimovi Helminenovi (č. 14) a Jarimu Kurrimu (č. 17). "Teemu mal unikátnu kariéru a preto si chceme uctiť jeho výkony ako hráča i ako vzor mimo ľadu. Keďže je patrón juniorských MS, je skvelá príležitosť usporiadať ceremoniál práve počas turnaja," uviedol prezident Fínskej asociácie Kalervo Kummola.

Selänne odohral v národnom tíme 193 zápasov, reprezentoval Fínsko na šiestich zimných olympiádach, piatich MS a troch Svetových pohároch. "Nosiť národný dres pre mňa znamená veľmi veľa a vždy som to robil s hrdosťou. Zažil som v ňom množstvo fantastických vecí, za ktoré som veľmi vďačný," povedal pre web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

V základnej časti NHL odohral za Winnipeg, Anaheim, San Jose a Colorado dokopy 1451 zápasov, v ktorých nazbieral 1457 bodov (684+773), v 130 dueloch play off pridal 88 bodov (44+44).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články