Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

A čo s Denisom teraz?

Denis Godla zažiaril na juniorských Majstrovstvách sveta v Kanade, kde zaujal širokú svetovú hokejovú verejnosť a je veľmi pravdepodobné, že neunikne skautom pred draftom NHL 2015. Kde však dochytá prebiehajúcu sezónu?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Momentálne je 19-ročný brankár pod zmluvou v Slovane Bratislava, lenže ten ho poslal pre začiatkom sezóny do projektu Orange 20, kde mal istotu zápasovej praxi a to mu napokon aj dopomohlo k skvelým výkonom v Kanade. Tento projekt sa ale Majstrovstvami sveta do 20 rokov končí a tak jarná časť sezóny prináša jeden a to zásadný problém. Najlepší brankár MSJ nemá kde chytať... Aké možnosti mu však hokejový svet na dochytanie sezóny ponúka?

Slovan Bratislava

Účastník KHL dal jasne najavo, že Denisa nikde púšťať nechce, lenže je málo pravdepodobné, že hlavný tréner Petri Matikainen ho cez dvojicu Jaroslav Janus-Johan Backlund dokáže dostať do zostavy. V Slovane to bude pravdepodobne rola trojky, možno sem-tam sa ocitne na striedačke, ako druhý brankár, lenže to je pre tak talentovaného brankára enormne málo, on potrebuje pravidelne chytať. Preto je táto možnosť asi najnevhodnejšia zo všetkých.

Tipsport Extraliga

V našej Extralige by sa Denis určite dostal do zápasov oveľa častejšie, veľa by však záležalo aj od výberu klubu. Všeobecne je známe, že Slovan má dobré vzťahy s Banskou Bystricou, kde pôsobí veľa hráčov so striedavým štartom, lenže brankára majú "barani" v podobe Miiku Wiikmana veľmi kvalitného. Ďalším klubom, s ktorým Slovan obchoduje je Dukla Trenčín, no takisto cez Konráda by sa mladík presadzoval veľmi ťažko. Do úvahy prichádzajú skôr tímy z nižších poschodí tabuľky a to Piešťany, ktoré po odchode Tomeka nemajú v podobe Martina Šúreka adekvátnu náhradu roli jednotky, lenže vinu netreba hľadať prvorade v ňom, ale skôr v defenzívnej línií mužstva. Ďalej je tu Skalica, tá vyskúšala už štyroch brankárov, ale ani jeden sa nedokázal dostať pod priemerne tri inkasované góly na zápas. Zvyšné kluby sa dá povedať, že svoje jednotky majú dané a tak do úvahy neprichádzajú.

Severná Európa

Po tak skvelom turnaji sa logicky ozývajú kluby z každej strany a výnimkou nie je sever Európy, kde sa nachádzajú hokejovo rozvinuté Švédsko a Fínsko. Hlavne ligy v krajine "troch koruniek" by mohli byť pre Denisa veľmi priaznivé. Skvele prepracovaný systém práce s mládežou ponúka každému juniorovi vynikajúce podmienky na rast a kluby sa svojich odchovancov snažia vo veľkej miere zapájať do seniorských tímov. Ak sa to nepodarí v elitnej SHL, mladí hráči sú často posielaní na hosťovania do taktiež veľmi kvalitnej druhej najvyššej súťaže Allsvenskan. Godla by mohol na severe Európy nasledovať spoluhráčov z bronzového tímu- Christiana Jaroša, Pavla Skalického a Róberta Lantošiho.

Zámorie

To príde do úvahy pravdepodobne až po drafte. Je len veľmi málo pravdepodobné, že by si ho niektorý z tímov NHL v súčastnosti zobral na svoju farmu, do nižšej súťaže AHL. Toto je vlastne pre Denisa v súčastnosti jediná zámorská možnosť, keďže juniorské ligy už podľa nového pravidla nemôžu do svojich tímov angažovať ďalších európskych brankárov. Od budúcej sezóny však nie je vylúčené, že by sa minimálne nižšia zámorská liga, teda už spomínaná AHL mohla stať Denisovým domovom.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: eliteprospects.com, Hokejovýsvet.sk

Diskusia

Podobné články