Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Česi si na našich veria, Pastrňák: "Vybojujeme to spoločne"

Naši chlapci sa včera večer dozvedeli meno svojho súpera vo štvrťfinále. Po fantastickom víťazstve nad Ruskom (4:1) sa stretnú v bratskom súboji s Českom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenských hokejistov do 20 rokov čaká v piatok (23.00 SEČ) na juniorských MS štvrťfinálový derby zápas proti rovesníkom z Česka. Tí sa do play off prebojovali po heroickom víťazstve 4:1 nad Rusmi a s rovnakým nasadením nastúpia aj na stretnutie proti Slovákom. Bude to ôsmy vzájomný duel oboch rivalov na veľkom fóre tejto vekovej kategórie, pričom uplynulých sedem sa nieslo v jasnej réžii českých juniorov.

Ich účasť vo vyraďovacích bojoch bola pritom po troch dueloch B-skupiny výrazne ohrozená. Proti Rusom museli bezpodmienečne vyhrať, aby mali účasť vo štvrťfinále istú. Po heroickom výkone sa im to napokon podarilo, na čom mal leví podiel David Pastrňák, ktorý vypracoval tri zo štyroch gólov svojho mužstva. "Jednoducho sme si povedali, že to tak má byť. Na Rusov sme si verili. Poriadne sme sa pripravili. Chceli sme na nich vyletieť, dať prvý gól, a to sa nám podarilo. Myslím, že sme to mali pod kontrolou počas celého zápasu," uviedol pre hokej.cz ešte len 18-ročný útočník Boston Bruins v NHL.

Po triumfe 4:1 nad juniormi zbornej obsadili v tabuľke B-skupiny 2. priečku, ktorá im podľa krížového pravidla priradila vo štvrťfinále práve zverencov trénera Ernesta Bokroša. Nálada v českom tíme po úspešnom dueli s Rusmi pred dôležitým súbojom výrazne stúpla. "Na Slovákov sa musíme pripraviť rovnako ako na Rusov. Potrebujeme hrať ako jeden človek. Skúsili sme si to, ide to a môžeme vyhrať. Toho sa musíme držať. Nemôžu to vybojovať len jednotlivci, ale všetci spoločne," zdôraznil Pastrňák.

Eufória graduje aj v tábore slovenských hokejistov. Tí postupom do štvrťfinále zároveň splnili základný cieľ, ktorým bola záchrana v elitnej kategórii. Po víťazstvách nad obhajcom trofeje Fínskom (2:1) a Nemeckom (5:2) si juniori s dvojkrížom na hrudi veria aj na svojich "bratov - rovesníkov". "Dva dni voľna nám padli vhod a teraz sa plní síl tešíme na Česko, ktoré chceme zdolať," vyslovil sa pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Christián Jaroš.

Obranca švédskeho tímu Lulea Hockey však dodal, že záverečný duel A-skupiny proti Nemcom bol veľmi náročný: "Nie až tak fyzicky ako psychicky. Povedali sme si ale, že ten zápas musíme vyhrať a od prvej sekundy sa vyvíjal tak, ako sme si priali. Hrali sme dobre, ale na druhej strane sme aj spravili chyby, ktoré musíme v dôležitom zápase v boji o postup do semifinále odstrániť."

Začiatok štvrťfinálového duelu SR "20" vs. ČR "20" je v montrealskom Bell Centre naplánovaný na piatok o 23.00 SEČ.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články