Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zaujímavé meno vo Zvolene: Pod Pustý hrad prichádza účastník MS v Česku!

ZVOLEN - Nathanael Halbert sa stane dôležitou súčasťou tímu HKM Zvolen v nadchádzajúcej sezóne. Tento obranca, pôvodom z Nottinghamu vo Veľkej Británii, má za sebou bohatú kariéru v kanadskom hokeji, kde si postupne zahral v ligách QMJHL a USports. Vo veku 24 rokov mal možnosť ukázať svoje schopnosti aj v AHL a v nováčikovskom kempe tímu Pittsburgh Penguins.
Na snímke sú hráči Zvolena.
Zdroj: Vladimír Chramazda - HKM Zvolen
Zdieľajte:

Po obmedzeniach spojených s pandémiou COVID-19 našiel svoje miesto v najvyššej britskej lige. Za dve sezóny tu nastúpil do 95 zápasov a zaznamenal 75 bodov. Následne sa rozhodol pre zmenu a prijal ponuku z ICEHL.

Prečítajte si aj

MŠK Púchov ovládol 2. ligu.Potvrdené! Ambiciózny tím nepodal prihlášku do TIPOS SHL!

V Innsbrucku sa rýchlo stal jedným z kľúčových hráčov a svojou spoľahlivou hrou v obrane prispel k tímu 21 bodmi (8 gólov a 13 asistencií), čím sa umiestnil na druhom mieste v produktivite obrancov svojho tímu.

Prečítajte si aj

Hráči HK STEEL Team Trebišov.Mladé mužstvo plné kvality: Účastník TIPOS SHL spečatil dohody s útočníkom i obrancom

Na majstrovstvách sveta sa tento rok predstavil v národnom tíme Veľkej Británie, kde nastúpil v 7 zápasoch a strelil 1 gól. Výkony zaujali aj zvolenského skauta Patrika Rybu: "Natha sme si vyhliadli už počas majstrovstiev sveta, kde patril k absolútnym lídrom tímu. Mal najvyšší čas na ľade a najviac striedaní zo všetkých hráčov Veľkej Británie. Je to obojstranný obranca, ktorý si ale vždy najskôr splní defenzívne povinnosti a potom podporuje útok. Páči sa nám jeho dynamické korčuľovanie, dobrá povaha a schopnosť odohrať veľkú porciu minút."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: FB HKM Zvolen

Diskusia

Podobné články