Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Spilar a Ceman odkryli káder HC Košice: Prišli posily z Trenčína či Prešova, jeden hráč zavesil korčule na klinec

KOŠICE - Hokejový klub HC Košice sa dohodol na predĺžení spolupráce so sedemnástimi hráčmi. V tíme "oceliarov" budú aj v sezóne 2024/2025 pôsobiť brankári Dominik Riečický, Jaroslav Janus, Patrik Jurčák, obrancovia Jakub Ferenc, Eduard Šedivý, Antonín Bartoš, Radek Deyl a útočníci Michal Chovan, Marek Bartánus, Oliver Jokeľ, Matúš Havrila, Patrik Lamper, Patrik Rogoň, Tomáš Zigo, Tomáš Mikúš, Mário Lunter, Eduard Šimun. Prvými posilami sú krídelník Šimon Petráš a center Dávid Kohút.
Tréner Dan Ceman s hráčmi HC Košice.
Tréner Dan Ceman s hráčmi HC Košice. Zdroj: TASR - František Iván
Zdieľajte:

V kádri figurujú aj mladí hráči, ktorí prichádzajú z juniorskej kategórie - obrancovia Jakub Hudec a Alexej Dachnovsky, útočník Jan Bartoš.

Prečítajte si aj

Hannoun posilou Spišskej Novej Vsi.Nový Archambault? Sám Kanaďan odporučil Spišiakom zaujímavú personu

"Sme radi, že sa nám podarilo udržať pokope slovenských hráčov, navyše prichádzajú dvaja útočníci ako aj mladí hráči končiaci v juniorke. Čo sa týka ostatných hráčov a importov, sme v rokovaní aj s niektorými hráčmi z minulej sezóny, pravdepodobne pribudnú aj nové mená. Plánovanie samotnej prípravy nám skomplikovala rekonštrukcia Steel arény, z ktorej sa však z pohľadu jej prínosu tešíme. Máme naplánovaných niekoľko scenárov, ktoré, pevne verím, kvalitatívne naplnia naše potreby a zámery. S istotou vieme povedať, že prípravné zápasy odohráme na ľade iných klubov. Fanúšikom ďakujeme za trpezlivosť, mená ďalších posíl, ako aj program prípravy zverejníme hneď, ako budú potvrdené," uviedol športový manažér Gabriel Spilar pre oficiálnu webstránku klubu.

Prečítajte si aj

Hokejisti Spišskej Novej Vsi prvýkrát v sezóne doma prehrali.VIDEO Klubizmus v najlepšom zmysle slova. Spišská Nová Ves poďakovala fanúšikom

Útočník Šimon Petráš pôsobil v Košiciach v sezónach 2017/2018 a 2018/2019. Uplynulý ročník odohral v Trenčíne, zaznamenal celkovo 15 gólov a 20 asistencií. Kohút hokejovo vyrastal v Čechách a do Košíc prišiel z Prešova, kde v uplynulej sezóne dosiahol 32 gólov a 39 asistencií.

Prečítajte si aj

Útočník Martin Belluš.Martin Belluš s kontraktom do novej sezóny: Opäť smeruje do najvyššej súťaže

Káder podľa potvrdených informácií opúšťajú Vladimír Dravecký ml., Chase Berger a Hunter Fejes. Jens Olsson ukončil vo veku 39 rokov svoju profesionálnu kariéru, v ktorej odohral takmer 1150 súťažných zápasov v šiestich európskych ligách.

Prečítajte si aj

Hlavaj pri inkasovanom góle.MS 2025: Slovákom sa mierne zmenilo zloženie skupiny. IIHF im pridelila nepríjemného súpera

"Všetkým odchádzajúcim hráčom sa chceme poďakovať za ich prácu a prínos Košiciam. Hunterovi Fejesovi a Jensovi Olssonovi zvlášť ďakujeme za veľký podiel a skvelé výkony v majstrovskej sezóne a prajeme im veľa úspechov v ďalšej kariére. Zároveň gratulujem Jensovi Olssonovi k nádhernej hokejovej kariére," dodal Spilar.

V tíme HC Košice budú v sezóne 2024/2025 pôsobiť:

Brankári: Dominik Riečický, Jaroslav Janus, Patrik Jurčák.

Obrancovia: Jakub Ferenc, Eduard Šedivý, Antonín Bartoš, Radek Deyl, Jakub Hudec, Alexei Dachnovsky.

Útočníci: Michal Chovan, Marek Bartánus, Oliver Jokeľ, Matúš Havrila, Patrik Lamper, Patrik Rogoň, Tomáš Zigo, Tomáš Mikúš, Mário Lunter, Eduard Šimun, Jan Bartoš.

Prečítajte si aj

Útočník Adam Ružička.Adam Ružička si našiel zamestnávateľa: Som veľmi rád, že idem do významného klubu, povedal
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články