Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kovalovi odolával tri roky. Krídelník sa už nechal prehovoriť a uzavrel dvojročnú zmluvu

POPRAD - Hokejový útočník Roman Žitný bude vo svojej kariére pokračovať v HK Poprad. S účastníkom Tipos extraligy podpísal dvojročný kontrakt. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.
Útočník Roman Žitný.
Útočník Roman Žitný. Zdroj: HK Poprad
Zdieľajte:

Pre dvadsaťšesťročného útočníka bude Poprad šiestym extraligovým pôsobiskom. V minulosti pôsobil v dresoch Košíc, bratislavského Slovana, Nitry, Michaloviec a Banskej Bystrice. Celkovo odohral 301 zápasov a nazbieral v nich 124 bodov za 64 gólov a 60 asistencií. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2015.

Prečítajte si aj

Brankár Marek Čiliak.Bývalý reprezentant Marek Čiliak podpísal zmluvu na budúci ročník

"O prestupe do Popradu rozhodol záujem a seriózne rokovania pána Kovala. Mal o mňa záujem každý rok, už asi uplynulé tri sezóny, a preto som sa rozhodol prijať jeho ponuku a spečatiť našu spoluprácu. Som technický hráč a tréneri zvykli využívať hlavne moje prihrávky a strely počas presilových hier. Ešte som ale nemal možnosť hovoriť s popradským trénerom o mojich úlohách v tíme,“ uviedol Žitný.

Prečítajte si aj

Prešovskí hokejisti po sezóne.V Prešove vytvorili brankársku dvojičku. Útok doplní navrátilec po šiestich rokoch

"V podobe Romana sme získali hráča v ideálnom hokejovom veku, ktorý má skúsenosti s našou súťažou. V zápasoch sa vie presadiť a dokáže strieľať góly. To si presne od neho sľubujeme aj my,“ povedal športový riaditeľ klubu Július Koval, ktorý dodal, že tím postupne predstaví aj ďalších hráčov: "Pokračujeme v budovaní kádra, dohodli sme sa na dvojročnej zmluve. Romana vítam v Poprade a želám mu všetko dobré."

Prečítajte si aj

Hokejisti HC Slovan Bratislava.Oremus s manažmentom skompletizovali letné zápasy: Slovan bude čeliť vysokej kvalite
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články