Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bývalý reprezentant Marek Čiliak podpísal zmluvu na budúci ročník

MARSEILLE - Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak bude aj v novej sezóne pôsobiť v najvyššej súťaži vo Francúzsku. S Marseille sa dohodol na predĺžení spolupráce o rok. V tíme pokračuje aj druhý brankár Florian Gourdin. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.
Brankár Marek Čiliak.
Brankár Marek Čiliak. Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Tridsaťštyriročný Čiliak odchytal v minulej sezóne 40 zápasov v základnej časti, v ktorých mal 92,7 úspešnosťou zákrokov percentnú úspešnosť zákrokov a bol v tejto štatistike tretí najlepší v lige. V play-off nastúpil vo všetkých siedmich dueloch, no Marseille prehralo vo štvrťfinále s Bordeax 3:4 na zápasy.

Prečítajte si aj

Prešovskí hokejisti po sezóne.V Prešove vytvorili brankársku dvojičku. Útok doplní navrátilec po šiestich rokoch

Čiliak strávil prevažnú časť profesionálnej kariéry v Komete Brno, s ktorou vybojoval v rokoch 2017 a 2018 majstrovské tituly v českej extralige. Hral aj vo farbách Zlína a Českých Budějovíc, v drese Slovana Bratislava si vyskúšal KHL. V úvode ročníka 2021/2022 nastúpil za HK Poprad do 16 zápasov v slovenskej extralige. Potom sa vrátil späť do Brna, kde pôsobil v sezóne 2022/2023. V rokoch 2018 a 2019 reprezentoval Slovensko na MS.

Prečítajte si aj

Hokejisti HC Slovan Bratislava.Oremus s manažmentom skompletizovali letné zápasy: Slovan bude čeliť vysokej kvalite
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články