Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tretie majstrovstvá sveta u nás? Prezident SZĽH: Sú dve možnosti

PRAHA - V rokoch 2011 a 2019 bolo Slovensko usporiadateľskou krajinou majstrovstiev sveta v hokeji. Šampionát sa odohral vo dvoch najväčších mestách Bratislava a Košice.
Prezident SZĽH Miroslav Šatan.
Prezident SZĽH Miroslav Šatan. Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Najbližšie majstrovstvá sveta sa uskutočnia vo Švédsku a Dánsku. V roku 2026 to bude Švajčiarsko, o rok neskôr Nemecko a 2028 bude hostiť elitné krajiny Francúzsko. V období štyroch rokov je teda jasné, kde sa bude hrať.

Prečítajte si aj

Útočník Michaloviec Peter Bjalončík.Výmena medzi Michalovcami a Slovanom: Útočník Dukly odmietol novú šancu, Zemplínčania aj zarobili

"Rozprávali sme sa o tom. Miroslav Šatan sa ma opýtal, či v roku 2029 sú aj iní kandidáti. Šampionát v Bratislave aj Košiciach bol výborný a my chceme dať každému šancu, kto prejaví záujem," prezradil v rozhovore pre RTVS prezident IIHF Luc Tardif.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Ostrave.Do Milána bez boja? Slovensko sa sústredí na kvalifikáciu. Zásadný krok je však v rukách IIHF

Šatan k tejto téme uviedol: "Sú dve možnosti. Buď by sa to hralo v kombinácii s inou krajinou, alebo čisto len u nás. Určite by nám pomohlo, keby bola nová hala a mali by sme väčšiu šancu na úspešnú kandidatúru."

Prečítajte si aj

Hráči Slovenska po prehre.Predbežné rozdelenie skupín na MS 2025: Slováci o rok s veľmocami aj nováčikom

Po posledných MS 2019 bolo IIHF odporúčané, aby mali arény kapacitu 8 a 12 tisíc divákov. Minimálne požiadavky hovorili o 10 a 6 tisíc. Existuje však alternatíva, žeby sa so Slovenskom mohli uchádzať o MS 2029 aj Česi, keďže v Brne momentálne prebieha výstavba novej arény a dokončená by mala byť o päť rokov.

Prečítajte si aj

Útočník Matej Paločko.Popradský srdciar mieri za novou výzvou: Veľké mesto s jasnými cieľmi, prezradil

"Slovensku by veľmi svedčila druhá moderná aréna. Je to hokejová krajina. Neviem, či by nebolo lepšie mať šampionát iba v jednej krajine, vždy je to unikátnejšie a zblázni to všetkých. Určite bude táto téma na stole. Cestovanie medzi Brnom a Bratislavou trvá takmer tri hodiny autom," povedal pre RTVS prezident organizačného výboru MS 2024 Petr Bříza.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Prahe.MS 2024: Štyria vynulovaní, najlepší Hudáček, najtvrdšia útočná dvojica
Zdieľajte:
Zdroj informácií: RTVS

Diskusia

Podobné články