Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: VIDEO V živote by som si nepomyslel, že budem tréner majstrov sveta, vraví dojatý kouč

PRAHA - Hokejisti domáceho Česka získali zlaté medaily na 87. MS. Vo finálovom zápase zdolali Švajčiarsko 2:0, čím dosiahli svoj siedmy titul od rozdelenia federácie a prvý od roku 2010. Víťazný gól strelil v 50. minúte David Pastrňák, do prázdnej bránky uzavrel skóre David Kämpf.
Hokejisti Česka oslavujú siedmy titul majstra sveta.
Hokejisti Česka oslavujú siedmy titul majstra sveta. Zdroj: TASR/AP - David Josek
Zdieľajte:

Česi triumfovali aj v rokoch 1996, 1999, 2000, 2001, 2005 a 2010. Švajčiari naďalej čakajú na prvý titul, striebro z Česka je pre nich už štvrté z MS - rovnaký cenný kov získali aj v rokoch 1935, 2013 a 2018.

Prečítajte si aj

Novický v súboji v Žiline.Odchovanec prešovského hokeja prichádza bojovať o postup: Návrat domov je vždy špeciálny, tvrdí

Tohtoročný český tím je deviaty v histórii, ktorý získal titul majstrov sveta na domácom šampionáte. Pred nimi to dosiahli len štyri krajiny - Československo v rokoch 1947, 1972 a 1985, Sovietsky zväz v rokoch 1973, 1979 a 1986, Švédsko v roku 2013 a Fínsko v roku 2022.

Prečítajte si aj

Útočník Matej Paločko.Popradský srdciar mieri za novou výzvou: Veľké mesto s jasnými cieľmi, prezradil

Hlasy (JOJ, iihf.com, SRF):

David Pastrňák, útočník ČR, strelec víťazného gólu: "Želali sme si pokojnejší priebeh finále. Bol to však vyrovnaný zápas a napokon rozhodol signál po buly. Veľká istota bol "Dosty" v našej bránke. Sme šťastní, že sme to zvládli. Teší nás, že sme spravili radosť našim fanúšikom, ktorí robili po celý turnaj skvelú atmosféru. Na toto zlato sme čakali dlho a som rád, že ho konečne získali. Nemohlo to prísť v lepší čas než práve na domácich MS v Česku."

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Prahe.MS 2024: Štyria vynulovaní, najlepší Hudáček, najtvrdšia útočná dvojica

Lukáš Dostál, brankár ČR: "Je to neuveriteľné. Som veľmi hrdý na náš tím, na všetkých hráčov, trénerov. Boli to skvele zorganizované MS. Je moja práca pomáhať hráčom a aj oni pomáhali mne."

Roman Červenka, kapitán ČR: "Čakali sme na to 14 rokov a vyšlo to doma pred skvelým domácim publikom. Je to niečo neskutočné. Domáci titul je niečo špeciálne."

Prečítajte si aj

Útočník Patrik Svitana.Vysoké IQ a geniálna prihrávka, ospevuje manažér Patrika Svitanu, ktorý si už hokej v Poprade neužíval

Tomáš Kundrátek, obranca ČR: "Je to neopísateľný pocit, jednoducho niečo neskutočné. Toto zlato si veľmi vážim. My sme vedeli, že sme skvelá partia a bojovali sme jeden za druhého. Nikto z nás nemal pochybnosti o tom, či to dokážeme zvládnuť. Na to buly sme čakali celý turnaj. Som rád, že to vyšlo."

Prečítajte si aj

Úradujúci extraligový vicemajster zo Spiša.VIDEO Slovensko-zahraničné duo vo svätyni: Spišská získala zaujímavých mužov

Radim Rulík, tréner ČR: "V živote by som si nepomyslel, že by som mohol byť tréner majstrov sveta. Znie to pekne. Samozrejme si to užívam, ale je to odmena najmä pre chlapcov. Náš tím definovali súdržnosť, tímovosť, obetavosť a srdce."

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články