Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Žilina posilňuje svoj káder, prišla štvorica nových hráčov

Do Žiliny prichádzajú Kropáč, Síkela, Káňa a Milovanovič .
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský hokejový klub MsHK DOXXbet Žilina sa posilnil o štvoricu nových hráčov. V tíme "vlkov" budú do konca sezóny pôsobiť útočníci Radoslav Kropáč, Matej Síkela, Tomáš Káňa a obranca Jakob Milovanovič. Informovala oficiálna stránka klubu.

Tridsaťdeväťročný Kropáč v minulosti už dvakrát hral na severe Slovenska. Aktuálnu sezónu odohral len jediný duel v drese Nových Zámkov. Síkela sa v tíme stretne s trénerom Petrom Mikulom, s ktorým sa tešil zo zisku extraligového titulu vo Zvolene. Dvadsaťštyriročný útočník prichádza na hosťovanie do Žiliny práve z klubu pod Pustým hradom. V doterajšom priebehu extraligy nazbieral 6 bodov (4+2) v 22 stretnutiach. "Títo dvaja hráči nastúpia už v nedeľu v Košiciach, Kropáč je skúsený krídelník, Síkela tvorivý center. Verím, že sa im bude v našom klube dariť," vyjadril sa športový riaditeľ Imre Valášek.

Ďalšími novými tvárami v tíme sú dvaja legionári. Slovinec Milovanovič už v sezóne 2010/2011 obliekal dres "vlkov". Dvadsaťsedemročný Čech Tomáš Káňa je odchovancom vítkovického hokeja. V prebiehajúcej sezóne to bude už jeho tretie pôsobisko po českej druhej lige a nemeckej tretej lige. "Administratívne záležitosti oboch hráčov nás limitujú a predstavia sa až v domácom dueli proti Banskej Bystrici, 30. decembra," dodal Valášek.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články