Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Padne rekord v návštevnosti? Tohtoročný šampionát púta divácku pozornosť

OSTRAVA - Návštevnosť hokejových MS v Prahe a Ostrave s veľkou pravdepodobnosťou vytvorí nový rekord šampionátov. Počas šiestich sobotňajších zápasov prekonal celkový počet divákov, ktorí doteraz naživo sledovali turnaj, hranicu 500-tisíc.
Skórujúci Libor Hudáček.
Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

"Sme spokojní. Čísla, ktoré máme, ukazujú, že smerujeme k prekonaniu MS 2015," uviedol mediálny manažér šampionátu Štěpán Sedláček pre TASR.

Prečítajte si aj

Cingeľ v súboji s Francúzmi.MS 2024: Pardavý hovorí o zmenách v zostave, Lotyšom dnes pôjde o všetko

Práve pred deviatimi rokmi vytvorili Praha a Ostava doteraz neprekonaný rekord v diváckej návštevnosti. Šampionát si vtedy pozrelo celkovo 741.690 divákov s priemerom 11.589 na zápas. Prebiehajúci šampionát má priemer 12.229, ktorý naznačuje, že môže byť historický. Zvlášť, keď vyvrcholí v pražskej aréne, ktorá má kapacitu vyše 17.413 divákov. "K vyššej návštevnosti prispelo viacero faktorov vrátane navýšenej kapacity ostravskej arény. Menej než šesťtisíc divákov bolo iba na dvoch zápasoch, a to Kazachstan - Švédsko a USA - Francúzsko. Bol to síce pekný hokej, ale divácky až tak nelákal, keďže fanúšikovia z týchto krajín to mali ďaleko. Inak sme boli s návštevnosťou vždy nad osemtisíc a často aj nad deväťtisíc," poznamenal Sedláček.

Prečítajte si aj

Pastrňák v úniku na bránu.MS 2024: Česko uvoľnilo z kádra prvé meno. Ako to vyzerá s Pastrňákom a Zachom?

Všetkých päť doterajších zápasov Slovenska v Ostrave sledovala vypredaná aréna s 9109 divákmi. "Vedeli sme, že veľký záujem je zo Slovenska, Česka, ale aj z Poľska a Lotyšska. To, že sa naplnia aj zápasy tímov, ktoré nemajú až toľko svojich fanúšikov, je milé prekvapenie. Mali sme zápas Francúzsko - Kazachstan a bolo vypredané. Podobné to je aj v Prahe, aj tam bola naplnená hala aj v zápasoch, kde sme to až tak nečakali," prezradil Sedláček, ktorý v súvislosti s návštevnosťou pripomenul aj sporadické problémy s falošnými vstupenkami: "Dialo sa to najmä v prvé dni. Väčší problém to bol v Prahe, tu v Ostrave išlo iba o minimum prípadov. Stalo sa, že divák prišiel na štadión so vstupenkou k turniketu a rozsvietila sa červená. To znamená, že išlo o falošnú vstupenku. Takéto prípady sme riešili v kooperácii s políciou a operátorom, ktorý poskytol vstupenku."

Prečítajte si aj

Vincenta Lukáča aj jeho bratov Imricha s Jozefom uvedú do Siene slávy HC Košice.MS 2024: Vincent Lukáš okomentoval slovenský tím na šampionát, ďalšia legenda verí v medailu


Aj prezident pražského organizačného výboru Petr Bříza sa pozitívne vyjadril k návštevnosti MS. "S pokorou hovorím, že sme za polovicou turnaja, no sme veľmi spokojní. Fanzónu v Prahe doteraz navštívilo asi 160-tisíc fanúšikov, v Ostrave vyše 90-tisíc. Zatiaľ sú v predaji vstupenky na vyraďovaciu časť. Fanúšikovia čakajú na to, kto postúpi. Určite bude hrať rolu to, ktoré tímy sa dostanú do štvrťfinále. Náš najväčší úspech je to, že máme plné haly aj v zápasoch, v ktorých nehrá Česko alebo Slovensko."

Prečítajte si aj

Slováci po strelenom góle.MS 2024: Regenda o neznalosti pravidla, Tatara mrzel nedokončený hetrik svojho spoluhráčaMS v hokeji s najvyššou návštevnosťou:
1. Česko 2015 (741.690 divákov/64 zápasov),

2. Nemecko a Francúzsko 2017 (686.391/64),

3. Bielorusko 2014 (640.044/64),

... 8. Česko 2024 (513 618*/42*),

... 10. SLOVENSKO 2019 (470.853/64)

*-po 42 zápasoch, resp. 9. hracom dni

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články