Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Slováci cítia energiu od fanúšikov, na najdôležitejší zápas sa tešia

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad Francúzskom 4:2 a priblížili sa k postupu do štvrťfinále. Vo svojom piatom zápase na šampionáte si pripísali štvrtý triumf za sebou a v tabuľke im patrí tretie miesto, keď majú na konte jedenásť bodov.
Slováci spievajú hymnu.
Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

hlasy aktérov (TASR a TV JOJ):
Mário Grman, obranca SR, v zápase 1+1: "Máme radosť z troch bodov, nešlo to ľahko. Paliho gól nás nakopol. Teší ma víťazstvo a verím, že aj môj zdravotný stav bude lepší. Nevedel som, že som dal gól. Je to pre mňa špeciálny moment. Musíme ísť od zápasu k zápasu a hrať náš systém."

Prečítajte si aj

Hudáček v akcii proti Francúzsku.MS 2024: Slováci sú blízko k postupu do štvrťfinále. Francúzov zostrelil Libor Hudáček


Libor Hudáček, útočník SR, v zápase 2+1: "Cítime energiu od fanúšikov, snažíme sa to pretaviť do výkonov a zatiaľ sa nám to darí. Do polnoci oslávime a zajtra nás čaká najdôležitejší zápas."

Prečítajte si aj

Lukáč, Rusnák a Liba.Do Siene slávy IIHF pribudne ďalšie slovenské meno


Miloš Kelemen, útočník SR: "Francúzi na nás na začiatku vybehli, ale dali sme góly. Prekvapili nás napádaním, ale dali sme si s tým rady. Ak je na kvalita na našej strane, tak sa musíme viac tlačiť do bránky a nemôžeme hrať na góly do prázdnej bránky. Máme tri body a to je dôležité."

Prečítajte si aj

Švédi oslavujú strelený gól.VIDEO MS 2024: Slovenskí arbitri súčasťou nového rekordu, Švédi prepísali históriu


Peter Čerešňák, obranca SR: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Víťazstvo je veľmi dôležité, to sme potrebovali. A aj dobrý výkon. My sme vedeli, že Francúzi sú korčuliarsky založený tím, podarilo sa nám ustáť ich tlak a potom sme dali góly."

Prečítajte si aj

Hokejisti USA oslavujú presný zásah.MS 2024: USA hlási posilu. Po životnej sezóne prichádza do Ostravy opora Washingtonu Capitals


Marek Hrivík, útočník SR: "Ťažký zápas, oni dobre korčuľovali, hrali tvrdo. Sme radi za góly, ktoré nás dostali do vedenia a samozrejme v konečnom dôsledku za tri body."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články